Reklama

Meble i detale mogą nawiązywać do ulubionych wspomnień, zainteresowań kolorem, stylem, akcentem.

Śledzimy trendy w branży dziecięcej. Odwiedzamy targi w kraju i a granicą. Podglądamy media społecznościowe w kraju i za granicą. Widzimy, jak wiele zmieniły w naszym podejściu do wystroju. Jak często sięgamy po rozwiązania dotąd nieoczywiste. Zachwyca nas też, pewnie już o tym wiecie, że nasze rodzime marki podbijają Zachodnią Europę, Stany Zjednoczone i wiele krajów, o których moglibyśmy nawet nie pomyśleć. Rozmawiamy z twórcami. Przyznają, że ich praca idzie na eksport. Często pozostają u nas niezauważeni. A mamy w kraju wielu twórców, którzy z dyplomem z wzornictwa, a nawet bez projektują meble i dekoracje do dziecięcych pokojów. Produkty godne żurnali wystroju wnętrz. Ale też sal terapii sensorycznej. Dzisiaj to wszystko możemy mieć w domu. Przedstawiamy Wam kilka naszych ostatnich odkryć.

Odznaczona znakiem jakości Nagroda Rodziców 2019 kolekcja dekoracji  FOREST Cozy Dots zachwyciła jurorów. To seria akcesoriów i dekoracji do pokoju z przepięknym żukiem - matą do zabawy Beetle. Jest tu namiot, girlanda, pufa i poduszki. Wszystkie elementy w ciepłych kolorach lasu, uszyte z miękkich tkanin. Pozwalają stworzyć kącik do zabawy i czytania książek.

Inny polski producent – firma rodzinna stworzyła zabawki a w zasadzie elementy wystroju, bo np.: ich parawan może posłużyć jako parawan, parawan-biurko, parawan-regał oraz parawan-domek dla lalek. Tworzą go czteroskrzydłowy parawan oraz półki i pionowe przegrody, oddzielające wnęki. To idealna baza do stworzenia teatru lub domku dla lalek. Mebel w takiej wersji może również służyć do przechowywania zabawek oraz innych dziecięcych skarbów. Myminihome proponuje też krzesło do kompletu, parawan roller-ball – z zabawą w toczącą się kulę. A także – ulubieńca terapeutów sensorycznych parawan edukacyjny. Zobaczcie sami.

Nasza ostatnia propozycja zachwyci zarówno terapeutów SI jak i najmłodszych – bo przyda się także bobasom. Świecące zabawki Play Learn Empis to lampki, które skupiają uwagę i relaksują. Lampki z rybkami, meduzami, kolorowymi kuleczkami czy pęcherzami powietrza ćwiczą koncentrację ale również wyciszają i pomagają zasnąć. To również inne produkty, które mogą zastąpić tradycyjne krzesło, stolik czy sprawić, że podłoga w pokoju dziecka będzie jak z bajki. W salach terapeutycznych ale również w domu mogą służyć jako pomoce rozwijające koncentrację wzrokową, poprawiające mechanizmy modulacji sensorycznej (w zakresie nadwrażliwości czy podwrażliwości wzrokowej). Wreszcie stymulują mięśnie okoruchowe, wpływają na poprawę mechanizmów okoruchowych i ogólnie percepcji wzrokowej co ma ogromne znaczenie w uczeniu się szkolnym. Tak różnorodne doświadczenia wzrokowe zapewniające wielowymiarową stymulację mózgu wpływają również na większą kreatywność i wydajność umysłową dziecka.