Reklama

Kolorystyka

Pokój noworodka powinien być pomalowany na neutralny kolor. Dobrze, jeśli wybierzemy do tego ekologiczne farby w stonowanych odcieniach. Niemowlaki widzą tylko kontrastowe kolory. Zbyt ostre barwy mogą je drażnić. Dlatego karuzelę nad łóżeczkiem możemy powiesić dopiero po ok. dwóch miesiącach.

Łóżeczko

Wszystkie meble w pokoju dziecka muszą posiadać odpowiednie atesty. Najważniejsze jest łóżeczko, ponieważ w nim maluch będzie spędzał większość czasu. Wybraliśmy nowoczesne Pinio z kolekcji Moon , które rośnie razem z dzieckiem. Im maluch staje się większy, tym bardziej obniżamy materac. A gdy potrafi już chodzić, zdemontowany bok zamienia łóżeczko w łóżko, z którego może samodzielnie korzystać. Jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią, warto dodać do niego szufladę.

Istotne są szczebelki, z czasem dziecko będzie się trenować podnoszenie, łapiąc za nie. Odległość między szczebelkami nie może być jednak większa niż 6 cm, by nie stwarzać niebezpieczeństwa, że maluch wsadzi między nie głowę.

Eksperci radzą, by łóżko ustawić z dala od kaloryfera i okna. Wygodnie dla rodziców będzie, jeśli do łóżeczka będzie można podejść z obu stron. Najlepiej, jeśli postawimy je przodem do drzwi.

Materac

Powinien być elastyczny i przewiewny. Do aranżacji wybraliśmy materac Baby’s Zone z kolekcji Vario lateksowy. Ma siedem stref twardości, co ułatwia naturalne podparcie ciała dziecka. A do tego pozwala na zamontowanie monitora oddechu.

Nie możemy zapominać o pokrowcu i kołdrze, które już niedługo będziemy często prać. Ciekawym rozwiązaniem jest tkanina Tencel , produkowana na bazie drewna, biodegradowalna, ułatwiająca wentylację i antybakteryjna. Pościel powinna być naturalna, najlepiej bawełniana – na zdjęciach poszewka z kolekcji Happy Music , do której można dobrać przydatny gadżet - usztywniany rożek do noszenia dziecka, który pomaga podtrzymać głowę noworodka.

Przewijak i komoda

Najlepiej jeśli połączymy przewijak z komodą, w której znajdą się wszystkie potrzebne do przewijania malucha rzeczy. Komoda Pinio Moon ma spory przewijak i przestrzeń do przechowywania. Szuflady w komodzie wyposażone w hamulce zapobiegające trzaskaniu.

Oświetlenie

Niemowlaki boją się ciemności, z kolei zbyt ostre światło bardzo je razi. Dlatego oświetlenie w pokoju powinno być stonowane, najlepiej boczne. W naszej aranżacji chcieliśmy pokazać, że oświetlenie może być efektownym elementem dekoracyjnym, wymyślonym i przygotowanym pod pomysł rodziców. Tata tego malucha jest zapalonym rajdowcem, stąd na jego prośbę twórcy z Maszyny Kreacji przygotowali kinkiety z motywem samochodowym.

Warto też zaopatrzyć się w nocną lampkę, która ułatwi poruszanie się i przewijanie malucha w nocy.

Dekoracje

Na rynku jest ogromny wybór dekoracji do pokoju dziecka. Formami można się dowolnie bawić. Oto przykładowa, przygotowana wspólnie z Maszyną Kreacji i Dekornikiem . W kinkiecie wycięte są inicjały dziecka, a cały przypomina komiksowy „dymek myśli”, do którego dokleiliśmy żyrafę wydrukowaną w 3D. Z nalepki łatwo zmyć plamy, a kiedy nam się znudzi, będzie ją można odkleić. Spełnia też bardzo ważną funkcję – na ścianach nad przewijakiem i łóżeczkiem nie powinniśmy wieszać obrazków, które nieopatrznie można zrzucić. Nalepka to rozwiązanie nie tylko oryginalne ale i bezpieczne.

Kąt dla rodziców

Zmęczeni nocnym karmieniem rodzice doceniają kąt dla siebie. Pomyśleliśmy o miejscu do przespania się przy dziecku – łóżko Pinio Royal dzisiaj posłuży do karmienia na leżąco i drzemki przy dziecku, a w przyszłości stanie się łóżkiem dla dorastającego dziecka. Wybraliśmy je też z innego względu – obudowa pozwala na zmienienie go w sofę. Wystarczy dobrać tekstylia takie jak poduszki i pled. Chcieliśmy tu pokazać piękny pled Mamaj , firmy stworzonej przez mamę i córkę, które szyją i robią na drutach z pasji.

Ważnym elementem dla rodzica jest mebel do karmienia. Może to być fotel, np.: bujany, ale jeśli nie mamy wiele miejsca można kupić np.: pufę, która zadziała też trochę jak poduszka do karmienia – dostosuje się do nas i podepsze przy karmieniu malucha. Ta od Oskara Perka jest świetnym wsparciem dla zmęczonych pleców rodziców, a w przyszłości będzie meblem dla dziecka.

Mądre gadżety

Warto wyposażyć się w wagę dla dziecka. Używamy jej przed i po karmieniu. Dzięki temu szybko sprawdzimy, czy dziecko ma odpowiednią dietę. Naszym zdaniem sprawdzoną wagą jest Lanaform Baby Scale od Intec Medical .

Kosz na pieluchy – izolujący nieprzyjemne zapachy. Pojemnik Korbell ma podwójny system izolujący sprzedawany jest w dwóch rozmiarach.

Termometr – idealna temperatura to od 20-22°C. Ale mocne ogrzewanie może przesuszyć powietrze w pokoju. Stąd warto zastanowić się nad nawilżaczem powietrza, który ułatwi oddychanie.

Za pomoc przy aranżacji serdecznie dziękujemy: