Reklama

Nawet, jeśli wydaje nam się, że zapamiętamy bez problemu szczegóły z dzieciństwa malucha, prędzej czy później doświadczymy zawodności naszej pamięci. Pierwsza kąpiel, zabawka, uśmiech, ząb, marchewka, wstanie, kroczek… Kiedy to było? Zrobione w pośpiechu zdjęcia nie zawsze wszystko odzwierciadlają. Jeśli ich nie wywołamy, giną w ogromie innych zdjęć. Od czego więc zacząć?

Pudełko wspomnień

Możesz kupić ozdobne pudełko, a nawet wykorzystać kartonik po butach, który pięknie ozdobisz. Opatrz je imieniem maluszka, przyklej zdjęcie. Kolekcjonuj w nim wszystko to, co cenne, pierwsze i wyjątkowe. Test ciążowy, wydruki z badań USG z okresu ciąży, opaskę szpitalną z rączki, pierwszy smoczek, zabawkę, śliniaczek, skarpetkę, szczoteczkę do zębów. Otwarcie takiego pudełka w późniejszych latach zawsze uruchamia falę wspomnień i jest wyjątkowym przeżyciem również dla samego dziecka.

Albumy nie byle jakie

Czasem pośród wielu obowiązków i szybko cykanych zdjęć nie jest łatwo zatrzymać się i zapisywać wspomnienia. Jednak jeśli w twoje ręce trafi album Baby Stories ( https://www.nagrodarodzicow.pl/produkt/?id=8291 ), zachwycisz się tworzeniem „kapsuły czasu” dla dziecka. Minimalistyczne ilustracje, unikatowa kolorystyka i wyjątkowe pomysły sprawią, że codzienność stanie się magiczna. Przyszły dorosły obdarzony takim albumem odczuje ogrom miłości i serca doznanych w domu rodzinnym. Niepowtarzalny klimat, wdzięczność i zachwyt w zwykłych-niezwykłych chwilach. Nie trzeba więcej.

Pamiętniku mój malutki

Ulotność nieuchwyconych chwil sprawia, że wiele przeżyć umyka i nie jest łatwo je przywołać. Coś, co na dany moment jest dostępne i bliskie, z czasem ulega zapomnieniu. Czy jako dziecko lub nastolatek pisałeś swój pamiętnik? Wiesz, co jest w nim wyjątkowego? Codzienność. Zwykłe sprawy. Dlaczego, wracając do tych spisanych wspomnień, ponownie odczuwamy tamtą radość, niepewność czy rozczarowanie? Bo tętnią emocjami. Znów jesteś smutną dziewczynką, której zaginął ukochany miś czy szczęśliwym chłopcem, piekącym z mamą najpyszniejsze babeczki na świecie. Z pamiętnikiem „oh baby” ( https://www.nagrodarodzicow.pl/produkt/?id=7720 ) przelejesz na papier najpiękniejsze wspomnienia, które każdy chciałby mieć z okresu dzieciństwa. Jest to niepowtarzalny prezent, który możesz przekazać dziecku, gdy będzie już większe lub samo stanie się rodzicem. Takie pozytywne wzmocnienie na przyszłe lata, by znów poczuć się kochanym i wyjątkowym.

Foto-historia na kocyku

Wiesz, czego nie pamięta się często z rozwoju własnego dziecka? Że ono kiedyś było takie małe. Nie dowierzamy, patrząc na rozbrykanego kilkulatka czy dojrzewającą nastolatkę. Coś, co w danym czasie wydaje się być oczywiste (pieluszki, kąpiele, usypianie, pierwsze ząbki), dość szybko pozostaje wspomnieniem. Z foto-kocykiem Snap the moment ( https://www.nagrodarodzicow.pl/produkt/?id=7477 ) możesz te chwile zatrzymać. Taka foto-historia genialnie uchwyci rozwój twojego dziecka. Oznaczanie wieku najlepiej pokazuje jak maluch szybko rośnie, a zdjęcia pozawalają na dzielenie się radością z całą rodziną.

Co pozostaje po latach we wspomnieniach? Być może trudy, nieprzespane noce i uporczywe kolki. Tony zużytych pieluch, problemy ze ssaniem czy z rozszerzaniem diety. Tylko czy właśnie to chcesz przekazać dziecku po latach? Czy raczej nadać niepowtarzalność codzienności? Trzeba to tylko uchwycić i zatrzymać.