Reklama

Obserwację dziecka warto zacząć od robienia notatek, do których wystarczy kartka i długopis oraz pilnowanie godzin karmienia. Stałe przerwy między posiłkami, odpowiednia długość snu i magiczna, relaksująca kąpiel przed snem pomogą we wprowadzeniu rutyny. Łatwiej zidentyfikujemy powód płaczu, którym może być potrzeba snu, głód czy ból brzucha.

Uspakajanie malucha

Maluszka często trzeba nosić, a to ogromne obciążenie dla kręgosłupa rodzica. Szczególnie obciążony jest kręgosłup mamy, która nadźwigała się już w ciąży nosząc przed sobą, coraz cięższy brzuszek. Co pomoże?

Warto jak najczęściej pozwalać dziecku na swobodne leżenie na płaskiej powierzchni. Wtedy może poznać własne ciała i nauczyć mięśnie wykonywania jego poleceń. Możemy położyć dziecko na podłodze, ale było wystarczająco czysto, miękko i ciepło – sprawdzi się mata kauczukowa.

Jeśli musimy ponosić dziecko użyjmy do tego chusty , nosidełka czy w nosidła wspomagającego dla starszych dzieci. Warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi zaleceniami dotyczącymi sposobu wiązania/zapinania, ułożenia ciała dziecka podczas noszenia i długości trwania noszenia.

Jeśli spacer w wózku wycisza dziecko, a zaraz po tym, jak przestaniesz kołysać wózkiem budzi się, to urządzenie kołyszące, które można zamontować do każdego wózka pozwoli rodzicom trochę odpocząć.

Podróż z dzieckiem 

Wybór lekkiego fotelika , bo podróży z maluszkiem do lekarza, czy po zakupy będzie sporo. Zabiorę najlżejszy fotelik na rynku - waży jedynie 2,5 kg (inne foteliki ważą nawet do 5 kg).

Avionaut Pixel PRO 2.0 C zapewni Twojemu dziecku wielokierunkowe bezpieczeństwo, w tym ochronę boczną . Starannie przemyślana konstrukcja oraz wykonanie z innowacyjnego materiału EPP sprawia, że w razie nagłego zdarzenia drogowego absorbuje przeciążenia i wstrząsy, skutecznie chroniąc małego pasażera

Aby nie nosić fotelika w ręku można go wpiąć do większości stelaży wózków (wypinając spacerówkę lub gondolkę). Czasem będą potrzebne specjalne adaptery , ale to koszt 30-60 złotych, a malucha, razem z fotelikiem (10 kg) nie trzeba będzie nosić na ramieniu do samochodu.

Baza do fotelików wpięta w aucie ułatwi montaż fotelika, który wysączy na nią wstawić. Nie musimy za każdym razem mocować go pasami.

Założenie rozpinanego śpiworka na fotelik lub wózek umożliwi łatwe wyjęcie i włożenie dziecka oraz możliwość odpięcia podczas podróży (jeśli zrobi się za ciepło) bez konieczności wyjmowania dziecka.

Sen niemowlaka

Monitory oddechu i ruchu niemowląt pomagają czuwać nad bezpieczeństwem dziecka podczas snu, wykrywając brak ruchu lub oddechu. Dzięki temu rodzice są informowani o potencjalnym zagrożeniu i będą mogli udzielić dziecku pomocy. Są łatwe w montażu, często połączone dodatkowo z nianią elektroniczną.

Kamery internetowe/nianie elektroniczne pozwalają rodzicom na monitorowanie dziecka z dowolnego miejsca w domu lub poza nim. Możemy wybrać taką na WiFi lub radiową, jeśli nie mamy dobrego dostępu do internetu.

Jeśli maluchy karmione są piersią, mamie w nocy wygodniej będzie mieć malucha obok siebie. Możecie wybrać łóżeczko z opuszczanym bokiem montowane do łóżka rodziców lub łóżeczko na kółkach, które możemy jeździć po całym mieszkaniu, bez konieczności wyjmowania dziecka. Możemy je również zamienić na fotelik do karmienia, leżaczek, czy odpiąć z niego sam kosz Mojżesza.

Karmienie

Do momentu, gdy maluszek pije mleko z piersi mamy nie potrzebujemy żadnych akcesoriów. Jednak, gdy podajemy mleko zmodyfikowane lub rozszerzamy dietę dziecka, musimy być gotowi podać posiłek szybko i w odpowiedniej temperaturze.

Dozownik do mleka automatycznie miesza, podgrzewa i dozuje mleko modyfikowane lub wodę, zapewniając idealną konsystencję i temperaturę oraz objętość gotowej porcji do picia. To trochę taki „ekspres do kawy” dostarczający to co chcemy na żądanie.  

Obiadek lub deser w 15 minut, swoboda zmieniania menu dla malucha – to możliwe. Nawet dla niejadka znajdziemy sposób - dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom , które gotują na parze, miksują lub siekają, podgrzewają lub rozmrażają. Oszczędzają czas i energię rodziców i pozwalają na szybką modyfikację diety zgodnie z potrzebami dziecka.  

Sterylizatory UV i podgrzewacze butelek . Ułatwiają utrzymanie butelek w czystości i przygotowanie ciepłych posiłków dla niemowląt.

Poduszki do karmienia zapewniają komfort i wsparcie podczas karmienia piersią lub butelką.

Pielęgnacja

Kosz na śmieci, który separuje brzydkie zapachy jest bardzo ekologicznym urządzeniem. Nie musimy zawijać każdej pieluchy w torebkę foliową, a cały worek możemy wynieść po kilku dniach, a nie co chwilę.

Wsparcie przy infekcji

Termometr cyfrowy szybko i dokładne zmierzy temperaturę dziecka. Można nimi także sprawdzić temperaturę mleka w butelce przed podaniem. Małe dzieci nie potrafią wydmuchać nosa, a zalegająca wydzielina tylko potęguje infekcję. Aspirator do nosa bez problemu, szybko i bezpieczne oczyści nosek z zalegającego kataru.