Reklama

Z badania przeprowadzonego przez Polski Instytut Badań i Innowacji na zlecenie firmy Marko wynika, że aż 75% wypadków, w wyniku których dzieci wymagały interwencji lekarskiej wydarzyło się w domu. Więcej na www.wyborrodzicow.pl

A jak wiemy stworzenie dzieciom przyjaznego środowiska do eksploracji świata umożliwia im zdobywanie nowych umiejętności i budowanie pewności siebie.

Dom kojarzy się nam z bezpieczeństwem, azylem, strefą, gdzie dziecko ma miejsce na spokojny rozwój. Ale jak wskazują statystyki, dzieci, szczególnie te najmniejsze, szczególnie narażone są w nim na niebezpieczeństwa. W internecie jest wiele materiałów i niepokojących informacji na temat wypadków dzieci tj., warto przeanalizować na jak szalony pomysł wpadną dzieci.

 

 

 

Czy rodzice zabezpieczają dom w wystarczający sposób?

Jedna trzecia rodziców nie osłania gniazdek, kabli, nie zabezpiecza również mebli poprzez mocowanie ich do ścian czy osłanianie ostrych kantów.

Czasem wystarczy zainstalować drobne zabezpieczenia, zabrać z zasięgu malucha niebezpieczne przedmioty i substancje, aby dać dziecku możliwość swobodnej zabawy i radosnego rozwoju.

Na szczęście większość, bo aż 77% procent rodziców przy wyborze fotelika samochodowego zwraca uwagę na prawidłowe dopasowanie do wzrostu i budowy ciała dziecka. Aż 73% rodziców sprawdza atesty bezpieczeństwa, jakie uzyskał fotelik.

17 zasad bezpieczeństwa.

Czasem wystarczy spojrzeć na nasze otoczenie oczami dziecka. To, co nam wydaje się bezpieczne, dla niego może być zagrożeniem. Oto kilka niezbędnych zasad, by stworzyć dzieciom bezpiecznie warunki w domu:

 1. Chowaj przed dziećmi niebezpieczne, małe czy ostre przedmioty, małe magnesy, które mogłyby połknąć, skaleczyć się nimi czy też włożyć np. do ucha, czy nosa.
 2. Wszelkie leki, środki chemiczne czy detergenty chowaj przed dziećmi, w miejsca niedostępne, najlepiej zamykane na klucz. Także leki, które aktualnie używasz chowaj przed dzieci.
 3. Pamiętaj o sprzętach elektronicznych, by nie znajdowały się z zasięgu dzieci, chowaj również baterie, które stanowią zagrożenie dla życia dzieci. Kable i inne długie przedmioty zabezpieczaj przed dziećmi, one nie służą do zabawy.
 4. Unikaj kupowania trujących roślin i nawozów, a te które masz już w domu, staraj się nie umieszczać w zasięgu dzieci.
 5. Zawsze sprawdzaj stabilność mebli, mocuj je odpowiednio do ścian oraz wyjmuj wszystkie kluczyki z drzwi szafek, tak aby maluch nie mógł ich otworzyć. Pamiętaj o zabezpieczaniu kantów i rogów.
 6. Zabezpieczaj gniazdka elektryczne specjalnymi plastikowymi zatyczkami.
 7. Zabezpieczaj dywany i chodniczki taśmą antypoślizgową.
 8. Na balkonie i przy schodach zamontuj bramkę lub barierkę uniemożliwiającą wypadnięcie dziecka oraz nie stawiaj przedmiotów, po których dziecko mogłoby się wspiąć w tych miejscach. Dodatkowo załóż blokadę na okna
 9. Montuj osłonki zabezpieczające na kuchenki oraz piekarniki lub gotuj na tylnych palnikach, by gorące naczynia nie były w zasięgu dzieci. Zawsze zakręcaj gaz!
 10. Wszystkie niebezpieczne urządzenia kuchenne, noże, roboty stawiaj poza zasięgiem dziecka.
 11. W czasie kąpieli używaj mat antypoślizgowych zapobiegających upadkom, nigdy nie zostawiaj dziecka samego w wannie napełnioną wodą.
 12. Nie zostawiaj włączonych czy podłączonych do prądu urządzeń, które mogą mieć kontakt z wodą lub do niej wpaść.
 13. Opowiedz dzieciom o bezpieczeństwie. Sięgnij po książki,

Produkty:

 1. Bramka rozporowa na schody ze stelażem - nie wymaga wiercenia, nie pozostawi śladów po zdemontowaniu. Jest otwierana i zamykana jedną ręką przed dorosłego, więc można ją otworzyć z dzieckiem na ręku. Ma 3-stopniowy mechanizm zabezpieczający przed otwarciem przez dziecko.
 2. Kojec z materacem czyli bezpieczna przestrzeń, w której można odłożyć dziecko jak przyjdzie kurier itp. Można go przekształcić w osłonę kominka albo w bramkę oddzielającą pomieszczenia. Ma szerokie drzwiczki, więc można wyciągnąć dziecko bez niebezpiecznego dla kręgosłupa schylania się.
 3. Barierka ochronna na łóżko/kanapę - zabezpiecza dziecko przed upadkiem z łóżka, a jak nie jest potrzebna, to można ją opuścić i wygodnie korzystać z dostępu do łóżka
 4. Blokada drzwi zapobiegająca przytrzaśnięciu palców drzwiami
 5. Zaślepki do gniazdek elektrycznych
 6. Osłona narożników biała lub brązowa:
 7. Blokada uniwersalna wszelkiego rodzaju drzwiczek, lodówek, zamrażarek itp.- wszędzie tam, gdzie nie da się zamontować innej blokady:
 8. Blokada szafek
 9. Dwustronna blokada drzwi aby dziecko się samo nie zatrzasnęło w pomieszczeniu)
 10. Zabezpieczenie szafek i szuflad - nierzucające się w oczy (z przodu szafki jest widoczny tylko mały element) i przyklejane (z doświadczenia wiemy, że klienci nie lubią wiercić w szafkach)
 11. Piankowe zabezpieczenie krawędzi 
 12. Piankowe narożniki do zabezpieczenia krawędzi 
 13. Zabezpieczenia do gniazdek i kabli Pomaga chronić małe dzieci i zwierzęta przed porażeniem prądem - zabezpiecza przed dostępem do listw elektrycznych i wtyczek podpiętych tam kabli.
 14. Mata korkowa XXL to portugalski korek i naturalny kauczuk. Polecana jest przez fizjoterapeutki dziecięce i nauczycielki Montessori. Łatwa w czyszczeniu, antypoślizgowa i antybakteryjna.
 15. Mata dla dzieci Gugu the Hero wykonana jest z naturalnego biodegradowalnego kauczuku oraz warstwy delikatnej mikrofibry zadrukowanej bezpiecznymi farbami. Dzięki swoim właściwościom, już kilkumilimetrowa warstwa kauczuku zapewnia amortyzacje. Mata doskonale trzyma się podłogi, raczkujące lub uczące się chodzić dziecko ma stabilne podłoże bez wysokich brzegów, o które mogłoby się potknąć. Delikatna warstwa wierzchnia daje komfort przyjemnego, miękkiego dywanu.
 16. Środek dezynfekujący do zabawek i różnych powierzchni o silnych właściwościach antybakteryjnych. Nadaje się do czyszczenia zabawek, miejsc do karmienia i zabaw Twojego malucha.
 17. Jego aktywny składnik występuje naturalnie w naszych organizmach i to właśnie chroni nas przed infekcjami. Jego formuła na bazie minerałów, wykorzystująca wodę elektrolizowaną, zapewnia doskonałe oczyszczanie, a jego skuteczne działanie przeciwdrobnoustrojowe.
 18. Woda oczyszczająca dla dzieci to hipoalergiczny środek do oczyszczania skóry wykorzystujący wodę elektrolizowaną, sól - w połączeniu z nauką, aby wytworzyć tę samą substancję, którą natura tworzy w naszych ciałach do zwalczania infekcji i zapewnienia nam bezpieczeństwa. To hipoalergiczny, antybakteryjny środek do mycia skóry, który wykorzystuje elektrolizowaną wodę, sól i wiedzę naukową, aby wytworzyć tę samą substancję, którą natura tworzy w naszych ciałach w celu zwalczania infekcji i zapewniania nam bezpieczeństwa - kwas podchlorawy (HOCl). Woda oczyszczająca dla dzieci nie zawiera alkoholu, parabenów, substancji zapachowych ani barwników. W rzeczywistości nie zawiera żadnych dodanych substancji chemicznych, dlatego jest hipoalergiczna, nie podrażnia, ma zgodne pH skóry, jest przyjazna dla wegan i delikatna dla skóry dziecka.