Reklama

Wiadomo, że nie zawsze można być przy dziecku - trzeba przecież czasem skorzystać z toalety lub iść do kuchni przygotować posiłek. Jeśli dziecko śpi i jest pozostawione samo w pokoju, to również warto wiedzieć, kiedy się obudziło. Elektroniczna niania pozwala na nadzorowanie tego, co dzieje się z dzieckiem i daje poczucie, że kontrolujemy sytuację, mimo, że dziecko nie jest w zasięgu naszego wzroku. Są różne modele tego typu urządzeń, a to, jaki wybierzemy, zależy od kwestii, jakie funkcje są dla nas najbardziej przydatne.

Wybierając nianię elekktroniczną możemy sugerować się jej zasięgiem - w przypadku urządzeń, które nadają sygnał w formie kodowanej, dźwięk nie ulega zakłóceniom. Jednak zasięg w tym przypadku wynosi do 600 m. W przypadku niani analogowej zasięg jest dużo większy, bo może sięgać nawet 5 km, jednak dźwięk może być zniekształcony.

Z pewnością warto wybrać nianię z kamerą - to rozwiązanie pozwala obserwować maluszka, dzięki czemu rodzic ma większą świadomość tego co się dzieje z jego dzieckiem, gdy nie jest blisko niego. Nie da się zaprzeczyć, że bardzo dobrą inwestycją jest niania elektroniczna z monitorem oddechu. Takie urządzenie zamieszcza się w łóżeczku dziecka i ma ono pełnić rolę stróża oddechu dziecka. Po kilkunastu sekundach bezdechu uruchamiany jest alarm. Monitor oddechu został stworzony z myślą o tym, by ustrzec dzieci przed śmiercią łóżeczkową - są na nią narażone niemowlęta w pierwszym roku swojego życia.

Ciekawymi i przydatnymi funkcjami zastosowanymi w elektronicznych nianiach są na przykład pager, termometr czy też kanał zwrotny, pozwalający rodzicowi skontaktować się z dzieckiem.