Reklama

Typowe łóżeczko dla dziecka ma wymiary 120cmx60cm, jednak może się zdarzyć, że nie bedziesz w stanie znaleźć aż tyle miejsca w królestwie malucha. W takim wypadku dobrym wyborem będzie niewielka kołyska. Musisz mieć jednak świadmość, że w krótkim czasie stanie się ona za mała, jest to więc raczej rozwiązanie "na chwilę".

Jeśli nie ogranicza Cię powierzchnia mieszkania, możesz zdecydować się na większe łóżeczko, które posiada na przykład funkjonalne szuflady. Dzieki nim wszystkie niezbedne przybory potrzebne do pielegnacji malucha bedziesz miała pod ręka. Zwróć uwagę, czy łóżeczko jest właściwie wykończone. Szczebelki powinny mieć gładką powierzchnię, aby przypadkowa drzazga nie skaleczyła niemowlaka. wszystkie elementy takie jak śruby, czy zawiasy powinny być dpowiednio ukryte, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Ciekawym rozwiązaniem są również gumowe wykończenia poręczy, które doskonale sprawdzają się podczas ząbkowania. Szczebelki w łóżeczku powinny byc dosyć gęsto osadzone, aby dziecko nie miało możliwość włożenia nóżki lub ręki między szczeble.

Z uwagi na to, że niemowlę bardzo szybko rośnie ważne jest, aby łóżeczko posiadało odpowiednią regulację wysokości. Najwyższy poziom to przede wszystkim wygoda dla rodziców, którzy dzięki takiej opcji, nie będą musieli się schylać, aby wyciągnąć niemowlę z łóżeczka. Kolejne - niższe poziomy - to bezpieczeństwo dla dziecka w późniejszych miesiącach jego życia, kiedy to zaczyna siadać i chodzić.

Kiedy masz już odpowiednie łóżeczko dla dziecka, czas pomysleć o materacu. Najlepiej wybrać piankowy lub lateksowy, o średniej twardości. Dziecko w pierwszych miesiącach życia spędza w swoim łóżeczku większość dnia, więc dobrze jeśli materac bedzie dopasowywał się do kształtu ciała.

Na sam koniec pozostanie zakup pościeli dla dziecka. Im mniej na niej ozdób tym lepiej, a co najważniejsze - pościel powinna być wykonana z naturalnych materiałów na przykład z bawełny. Najlepsze prześcieradła to te z gumką, które nie dość, że można szybko ściągnąć, to nie będzie się marszczyć pod Twoim "żywym skarbem".