Reklama

Możemy wybrać najdroższy model, jeśli jednak nie dopasujemy go do auta, źle wepniemy do isofixów, czy nieprawidłowo zapniemy dziecko – narażamy je na zagrożenie. Warto przyjechać z dzieckiem i fotelikiem i skorzystać z porady eksperta.

Dzieci powinniśmy wozić w fotelikach do momentu, gdy ich wzrost nie przekroczy 150 cm wzrostu. Do 105 cm wzrostu dziecka, fotelik powinien być ustawiony tyłem do kierunku jazdy, tak jak Fotelik samochodowy BeSafe Stretch . Obrotowy fotelik samochodowy BeSafe iZi Twist M i-Size ułatwiają rodzinom codzienne życie, umożliwiając im obracanie fotelika w stronę drzwi podczas umieszczania dziecka w foteliku lub podczas wyciągania go z fotelika. Wyższe dziecko, może siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy ( fotelik Flex BeSafe ).

Dużą wygodą będzie zamontowanie podnóżka do fotelika samochodowego KneeGuardKids4 . Prawidłowe i precyzyjne podparcie dla nóg oraz ułatwiamy utrzymanie prawidłowej pozycji bioder, pleców i głowy w foteliku.

Bezpieczeństwo to też częste przerwy w podróży, potrzebne na spacer i rozluźnienie kręgosłupa oraz na posiłek. Raczej nie powinniśmy niczego jeść w aucie, bo grozi to zadławieniem.

Lusterko do obserwacji dziecka w podróży pomoże komunikować się z dzieckiem oraz umożliwi sprawdzenie czy ono śpi czy odpoczywa. Odwracanie się tyłem kierowcy podczas prowadzenia pojazdu jest niezwykle niebezpieczne.

Jeśli chcemy puścić dziecku film, tablet czy telefon musi być stabilnie zamocowany z tyłu oparcia fotela. Dzieci nie mogą trzymać urządzenia w ręku, bo w przypadku kolizji, tablet zamieni się w lecące z dużą prędkością ostrze.

Organizer do samochodu z miejscem na tablet, to dobry pomysł na unieruchomienie wszystkich ruchomy rzeczy, potrzebnych małemu podróżnikowi. Możecie wybrać

Organizer do samochodu, czarno-szary - Prince Lionheart lub Organizer Podróżnika Tuloko.

Przed zabrudzeniem nogami, fotele samochodowe ochroni Ochraniacz, mata pod fotelik samochodowy czarna - Prince Lionheart . Torba Tuloko pomieści wszystkie skarby, a stolik małego podróżnika pozwoli na rysowanie, czytanie i grę w karty.

Dzieci, którym dokucza choroba, powinny podczas jazdy trzymać zabawki – gniotki, np. Goo Jit Zu . Ściskanie ich w ręku dostarcza do mózgu impulsy, które zmniejszają uczucie dyskomfortu. Warto też zakończyć oglądanie filmów, czy czytanie książek.

Pamiętajmy o zabraniu okularów słonecznych i osłonek na szybę.

OURSON Ki ET LA to okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, które zapewniają wysoką ochronę i doskonałą jakość z wykorzystaniem bajkowego wzornictwa, które świetnie komponuje się ze stylizacjami najmłodszych.

Zabierzmy ulubione pluszaki, także te grające tj. Szumiąca Owieczka Lumi z lampką i kołysankami oraz funkcją CRYsensor, bajki w formie audiobooków. Przypomnijmy sobie gry, piosenki i opowieści z naszego dzieciństwa.

Czym zając głowę?

  Dzieci dużo myślą, analizują i rozumieją wszystko na swój sposób, ale tylko mały procent tych myśli wypowiadają. Obiadogadki to ponad 100 ciekawych pytań dla dzieci, które pozwolą Ci poznać te tajemnicze przemyślenia. Pytania na kartach są tak ułożone, by zachęcić dzieci do dłuższych wypowiedzi.

Zabierzmy przewodniki, mapy dla dzieci, aby wiedziały, dokąd jedziemy i czy „daleko jeszcze…”? Najlepiej o całej podróży opowiedzmy dzieciom wcześniej, jeszcze w domu. Zostaną aktywnymi uczestnikami podróży i upłynie im ona szybciej.

Toaleta

W podróży skorzystanie z toalety jest problemem. Mamy do wyboru toalety publiczne, których czystość pozostawia dużo do życzenia. Musimy się zatrzymać w obcym, nieprzyjaznym miejscu i narazić dziecko na kontakt z mnóstwem bakterii. Czasem ten stres zamienia się w problem, w którym dziecku się „odechciewa”. Patentem na takie sytuacje jest zabranie Tronu - składanego, jednorazowego nocnika lub składanego nocnika Potette Plus , który jest jednocześnie nakładka na toaletę. Teggi jego ergonomiczny kształt zapewni dziecku wygodę i prostotę użytkowania, a bezpieczna i stabilna antypoślizgowa podstawa zagwarantuje poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z nocnika.

Gry do podróży

Musi je wyróżniać mały rozmiar, proste zasady i możliwość samodzielnej rozgrywki.

Moi faworyci to:

Nowości z serii Dobble: Asterix , Connect , Disney 100 Anniversary  

Szukasz prostej gry quizowej, która pobudzi Twój umysł do działania? To seria Pics: Flagi , Zwierzęta , Kraje .

Smart Games: IQ Mini ,   IQ Mini Hexpert , IQ Fit , magnetyczne Goool! , Na Plaży

Do słuchania muzyki i audiobooków

W podróży przydadzą się słuchawki, aby zrelaksować się przy ulubionych dźwiękach. Dla dzieci wybierzmy elastyczne słuchawki na pałąku, które mają ogranicznik głośności

Np.: Słuchawki Hama "Kids Guard”. Dla starszych świetnie sprawdza się słuchawki bezprzewodowe Bluetooth "Passion Voyage" mają dwie imponujące zalety: aktywną redukcję szumów i bezprzewodowe ładowanie w połączeniu lub bezprzewodowe słuchawki ze wzmocnionymi basami. Hama słuchawki dokanałowe true wireless "freedom buddy" pozwalają na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych i bezprzewodowe słuchanie muzyki. Na wszelki wypadek zabierzcie powerbank, aby nie było sytuacji, gdy bateria się rozładuje (Hama POWER PACK).

Komfort podczas postoju

Jeśli jedziemy w podróż, gdy dojedziemy, nasz maluch powinien mieć wygodny środek transportu. Nie wyobrażam sobie wyjazdu z maluchem do 3 roku życia, bez wózka. Powinien zgrabnie się składać i zajmować możliwie mało miejsca po złożeniu. Jak dodatkowo będzie funkcjonalny, elegancki i ze świetną amortyzacją jak

wózek spacerowy Petite&Mars Street+. Docenicie możliwość jego personalizacji, wymiany budek, a także designerskie wzory z kolekcji Limited 100.

Dzieci kochają noszenie „na barana", a z MiniMeis jest ono bezpieczniejsze i wygodniejsze. Dziecko jest zabezpieczone i ma komfortowe siedzisko nad barkami rodzica, który z kolei ma wolne ręce i odczuwa mniejsze obciążenie, ponieważ rozkłada się ono w ergonomiczny sposób. Sprawdzi się świetnie dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć.

Co zabawi dziecko w drodze

Jeśli nie zabierzemy akcesoriów do zabawy, to pewnie skończy się na tym, że będziemy musieli je kupić. Spakujmy drobne zabawki i przytulanki, a przedszkolaki poprośmy, aby nam w tym pomogły. Mała torba czy plecak np. z kolekcji z małpką marki Shellbag. Zabierzmy akcesoria plastyczne np.: Oxford Kids: zszyty, kredki czy notesy. Zainspirują dzieci do pisania i rysowania, w każdej wolnej chwili.