Reklama

Od czego zacząć? 

Na pewno przyda się pojemna torba z kieszenią termiczną, w ktorej będziemy mogli przechowywać mleko lub jedzenie. 

Pojemnik na małe co nieco, dozownik mleka w proszku, napój z rumianku, pieluszki, termos, laktator, mata do przewijania, pojemnik na chusteczki nawilżające, krem na odparzenia, pieluszka tetrowa, smoczek… od ilości tych wszystkich niezbędnych rzeczy może rozboleć głowa. Dlatego warto zainwestować w dobry i poręczny organizer przypinany np.: do wózka. Dzięki niemu wszystkie rzeczy pozostaną na swoim miejscu, a w sytuacji nagłej potrzeby łatwo będzie można je odnaleźć.

Co dalej? 

Dzieci bardzo lubią spać na świeżym powietrzu, jednak nie jest to jedyna forma ich aktywności, dlatego poza kocykiem warto zabrać ze sobą zabawki, które po przebudzeniu malucha zajmą jego rączki, ćwicząc tym samym zdolności motoryczne. W okresie ząbkowania nie należy zapomnieć o gryzakach, które ukoją ból dziąseł małych podróżników.

Warto pamiętać również o ubranku na zmianę, dodatkowej bluzeczce, gdyby się ochłodziło oraz o kocyku, który może posłużyć jako podkładka do siedzenia dziecka  lub podkładka pod matę do przewijania oraz okrycie wierzchnie, kiedy zrobi się chłodno. Dodatkowo przyda się specjalny woreczek np.: na mokre ubranie czy pieluszki. 

Bardzo ważne jest również, aby przed wyjściem posmarować dziecku buzię kremem ochronnym z filtrem UV, a do torby schować antybakteryjny krem do rąk. Dzięki niemu pozbędziemy się szkodliwych bakterii, które mogłyby przedostać się do organizmu naszego dziecka poprzez dotyk lub podawane jedzenie.

W galerii poniżej znajdziecie kilka przydatnych gadżetów, które ułatwią przygotowanie niejednego spaceru z dzieckiem.