Reklama

Czego potrzebujemy ?

Zacznijmy od początku. Przede wszystkim konieczne jest zabranie pieluch 2-3 w zależności od długości spaceru oraz chusteczek nawilżających.

Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie możemy przewinąć nasze maleństwo.

Przewijając dziecko, należy pamiętać o poszanowaniu jego intymności. Dlatego nie rozbierajmy dziecka w miejscu pełnym ludzi lub w miejscu publicznym. W takiej sytuacji warto znaleźć jakiś  odosobniony zakątek lub jeśli istnieje taka  możliwość skorzystać ze specjalnego miejsca do przewijania, których powstaje coraz więcej.

Jeśli jest ciepło i postanowimy przewinąć jednak maluszka na dworze, wówczas należy zadbać  o spokój. Warto wówczas mieć przy sobie matę do przewijania, można z niej zrezygnować, gdy posiadacie torbę z przewijakiem. 

Warto również wyposażyć się w żel dezynfekujący lub spray, które przydadzą się w przypadku kiedy nie ma w pobliżu bieżącej wody, a my chcemy oczyścić ręce przed przewijaniem maleństwa.

Kiedy już przewiniemy dziecko warto coś zrobić ze zużytą pieluszką, jeśli nie ma w pobliżu kosza na śmieci, warto mieć przy sobie woreczki jednorazowe, które wykonane są z mocnego materiału i pochłaniają nieprzyjemny zapach.

Również w naszym ekwipunku powinno się znaleźć ubranko na przebranie. Dobre pieluszki raczej nie przeciekają, ale przebierając dziecko w mało komfortowych warunkach, może się nam zdarzyć, że zabrudzimy ubranko dziecko, dlatego warto mieć coś na zmianę. Brudne ubranko można schować również do woreczka jednorazowego lub specjalnych woreczków na zużyte pieluszki i mokre, i brudne ubranka, które są wodoodporne, poręczne i zapinane na zamek.

Dodatkowo kiedy nie lubimy tych dużych sklepowych opakowań na chusteczki, możemy wyposażyć się z w specjalne pojemniki / etui na chusteczki, które zajmują mało miejsca i chronioną produkt przed wyschnięciem.

Kiedy już to wszystko zgromadzimy warto się odpowiednio spakować, producenci akcesoriów dla dzieci, też o  tym pomyśleli i na rynku możemy znaleźć bogatą ofertę toreb i plecaków z przegródkami, pojemnikami termicznymi czy przewijakami.