Reklama

Wiosna to nie tylko przepiękna pora roku, ale również zdradliwa. Mieszają się w niej wszystkie możliwe rodzaje pogody, od deszczu, śniegu przez słońce, wiatr, a nawet pierwsze wiosenne burze. Sami mamy problem, aby ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych, a co dopiero nasze pociechy. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych rad i topowych gadżetów, które bez wątpienia ułatwią przygotowanie się do wiosennego spaceru z dzieckiem.

Zasada cebulki

Aby dobrze przygotować dziecko do spaceru, należy zadbać o odpowiednią ilość warstw jego ubranek. W szczelinach między warstwami materiału gromadzi się powietrze, które magazynuje ciepło. W przypadku małych dzieci warto pamiętać, aby jako pierwsze założyć dziecku body z odpowiednim zapięciem, tak aby ich założenie nie stanowiło problemu dla dziecka. Następnie można ubrać śpioszki, a potem bawełnianą koszulkę, sweterek lub bluzę. Każda kolejna warstwa ubranek powinna być coraz luźniejsza, żeby nie krępować ruchów dziecka. Aby podczas spaceru sprawdzić, czy maleństwo ma odpowiednie warunki termiczne, należy dotknąć dłonią jego karku. Jeżeli będzie wilgotny, to znaczy, że jest mu za ciepło, a jeśli zimny, to znak, że należy dodatkowo okryć dziecko kocykiem.

Kurteczka, płaszczyk, a może kombinezon?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wierzchniego okrycia dla dzieci. Kombinezon bez wątpienia sprawdzi się w przypadku najmłodszych pociech, natomiast kurtka i płaszcz, mogą być bardzo przydatne dla starszych dzieci, które już samodzielnie chodzą i aktywnie korzystają z uroków przyrody. Ważne jest, aby kurtki, płaszczyki i kombinezony były wykonane z materiałów nie przepuszczających wiatru, ale jednocześnie oddychających, tak aby nie przegrzać dziecka. Ciekawym rozwiązaniem są również płaszczyki przeciwdeszczowe, które można nałożyć najmłodszym w sytuacji, kiedy nagle pojawi się drobna mżawka, powietrze jest bardzo wilgotne, albo tuż po deszczu, kiedy z koron drzew spadają jeszcze ostatnie krople.

Każdy krok ma znaczenie

Niezależnie od tego, który to już spacer w życiu malucha, warto zadbać, aby odbywał się on w odpowiednim obuwiu. W sklepach coraz częściej znajdują się specjalne metrówki, które pomagają dopasować odpowiedni rozmiar obuwia do stopy dziecka, tak aby nie było ono zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Jeżeli nasz maluch jest poszukiwaczem przygód, warto zaopatrzyć go w nieprzemakalne kalosze, dzięki którym bez ryzyka przemoczenia stóp, będzie mógł zajrzeć do każdej dziurki. Natomiast jeżeli dziecko uczy się dopiero stawiać pierwsze kroki, należy zadbać, aby obuwie było nie tylko ciepłe i dobrze oddychało ale również posiadało elastyczną podeszwę.

Gadżety i akcesoria

Wiosna to czas, kiedy można po szaleć. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele ciekawych parasole, chłopięcych plecaczków, dziewczęcych torebeczek, designerskich czapeczek, kapelusików, szafliczków, chusteczek, bucików i wielu, wielu innych ozdób. Przy ich wyborze, warto pamiętać jednak, by były atrakcyjne nie tylko dla rodziców, ale również dla dzieci, ponieważ maluch o wiele chętniej pomaszeruje do przedszkola z plecakiem, który mu się podoba. Dzieci tak jak dorośli uwielbiają gadżety, dlatego nie bójmy się z nimi eksperymentować, jednocześnie pamiętając, że wiosną bez lżejszej czapeczki, szaliczka czy rękawiczek ani rusz.