Reklama

Kompletując wyprawkę zacznijmy na początku od wózka. Jest to jeden z ważniejszych elementów wyprawki. Świetnym rozwiązaniem jest wózek THULE SLEEK. Wózek można skonfigurować aż w 13 różnych wariantach. Można w nim wozić jedno lub dwójkę dzieci, dzieci urodzone „rok po roku”, a nawet bliźnięta. We wszystkich konfiguracjach zachowujemy małe rozmiary, bardzo niską wagę i zwrotność wózka pojedynczego. Możemy go kupić  zarówno w wersji głębokiej gondoli, jak i wersji spacerowej. Wózek jest lekki i zwrotny. Z łatwością zmieści się w wąskich uliczkach sklepowych, a spory kosz dolny, pomieści zrobione zakupy.

Do wózka podczas jesiennych/ zimowych spacerów idealnie sprawdzi się śpiworek Elodie Details, wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki, którym izolowane panele zapewniające skuteczną regulację temperatury. Dodatkowo, jest bardzo łatwy w pielęgnacji i można go prać w pralce, co jest bardzo wygodne dla rodziców. Można go kupić w wersji śpiworka lub 2 w 1 – śpiworka modyfikowanego do kombinezonu. Jest bardzo wygodny, gdy czeka nas podróż w foteliku samochodowym, a potem w wózku. Możemy wówczas malucha komfortowo przenieść, dziecku będzie cieplutko i może będzie spokojnie spało dalej.

Wśród najlepszych produktów w wyprawce dla maluszka na pewno musi się znaleźć LEŻACZEK BUJACZEK BABYBJORN, który porusza się dzięki naturalnym ruchom dziecka, a dzięki temu maluszek rozwija swoją integrację sensoryczną i czy się własnego ciała. Jako terapeuta integracji sensorycznej zamiast wibrujących czy bujających leżaczków – wybiorę zawsze ten. Jest uszyty bardzo ergonomicznie, maluszkowi będzie w nim bardzo wygodnie. Możliwość trzystopniowej regulacji sprawi, że mój synek, korzystał z niego od urodzenia i będzie mógł na mim siedzieć nawet do 2 roku życia. Leżaczek BABYBJORN sprawdzi się jako wygodny fotel do bujania i usypiania, krzesełko do karmienia, czy przenośny leżaczek, który składa się na płasko i wszędzie można go ze sobą zabrać. Konstrukcja leżaczka przez lata pozostała bardzo podobna, siedziała w nim jako dziecko, moja 11 córka, 9 letnia, a teraz 6 miesięczny syn. Producent przygotował obecnie wiele rodzajów tkanin. Teraz wybrałam przewiewną, oddychającą tkaninę BLISS MESH w kolorze antracytowym, którą z powodzeniem można ją prać w pralce.

Kolejnym ważnym elementem wyprawki jest nosidło. Pozwoli nam ono śmiało wykonywać bardzo wiele czynności domowych, jednocześnie mając maluszka blisko siebie. Idealnie sprawdzi się podczas podróży, czy spacerów. Nosidełko BABYBJORN MINI 3D Mesh jest dodatkowo bardzo proste w użyciu.

Nie zapomnimy również o butelkach czy smoczkach. Przy tych pozycjach polecamy butelki antykolkowe Herolibity, jak i smoczek uspokajający tej samej marki. Butelki są wyposażone w podwójny system antykolkowy oraz unikalny smoczek imitujący kształt piersi.

Kompletując wyprawkę najważniejsze jest, aby produkty były przemyślane, wielofunkcyjne i starczyły na dłużej. Pamiętajmy też, aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

Magdalena Kordaszewska - mama trójki dzieci, terapeutka integracji sensorycznej.