Reklama

Najbardziej popularny przewijak dla niemowląt to ten w formie nakładki na łóżeczko. Preferowany przez pary, które cenią sobie oszczędność miejsca. Używając nakładki na łóżeczko, mogą oni zaraz po skończonym przewijaniu zdemontować ją i cieszyć się wolną przestrzenią. Ten model ułatwia utrzymanie go w czystości dzięki specjalnej powłoce z ceratki, która jest łatwa w czyszczeniu. Produkowana najczęściej w wymiarach 70x50cm i 80x50cm nakładka jest kompatybilna z standardowej wielkości łóżeczkami. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły w procesie produkcji skutkuje specjalnym kształtem, który chroni dziecko przed upadkiem, oraz obecnością mocowania, które zapewnia stabilność. Jest to rozwiązanie idealne dla rodzin, które nie planują przeznaczyć zbyt dużej sumy na przewijak dla niemowląt.

Przewijak naścienny

Podobnie sprawa ma się z przewijakiem naściennym, który również jest często wykorzystywany przez rodziny, które za wszelką cenę chcą zaoszczędzić na przestrzeni mieszkania, a jednocześnie zapewnić sobie i dziecku komfort podczas przewijania. Są one wyposażone półeczki na niezbędne drobiazgi, oraz specjalny mechanizm umożliwiający szybkie złożenie przewijaka po skończonej czynności.

Stół do przewijania

Kolejnym popularnym wyborem jest przewijak dla dziecka, który jest oparty na stelażu. Najczęściej występuje on jako stół do przewijania i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć wszystko pod ręką, w jednym miejscu. Taki stół do przewijania jest najczęściej wyposażony w różnego rodzaju półki, na których można trzymać wszelkie niezbędne przedmioty czy kosmetyki do pielęgnacji. Skraca to czas i nakład pracy włożony w przewijanie dziecka. Jest on dodatkowo wyposażony w kółka, które ułatwiają jego przemieszczanie. Dla rodzin, które mogą poświęcić odrobinę miejsca w domu, tego typu rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane. Kiedy przestanie być potrzebny, tego typu stół może spełniać również inny role, więc jest to praktyczny zakup.

Komody z przewijakiem

Dla rodzin, które są gotowe na nieco większy wydatek i zależy im na wielofunkcyjności idealnym wyjściem jest kupno komody z przewijakiem. Jest to, bez wątpienia, zakup kosztowny, ale jednocześnie wart swojej ceny. Kupując taką komodę, rodzice zapewniają sobie piękny, solidnie wykonany mebel, który jest wyposażony w dużą liczbę półek i szuflad na niezbędne przedmioty, oraz w przewijak z najwyższej półki. Warto wspomnieć, że tego typu komody, kiedy przestają być potrzebne do przewijania, zamieniają się w zwykły mebel po prostym demontażu przewijaka.

Wanienki i przewijaki

Na rynku obecne są również wszelkiego rodzaju zestawy z przewijakiem, które są wyposażone na przykład w wanienkę. Umożliwia to szybkie ubranie dziecka zaraz po umyciu go. Są one często wybierane przez rodziny, które planują podróżować z dzieckiem, gdyż takie zestawy zawierają również łóżeczka turystyczne.