Reklama

Dzieci zwłaszcza te jeszcze siedzące w wózkach szybciej się wychładzają, niż maluchy aktywnie zdobywające świat, dlatego warto o tej porze roku już korzystać z opakowań termicznych, które są niezbędne w czasie krótszych spacerów, ponieważ podtrzymują temperaturę butelki. Na długie wyprawy niezbędne będą termiczne bidony, butelki albo termosy. Kiedy nie mamy możliwości podgrzania po drodze słoiczka z obiadkiem, lepszym rozwiązaniem jest zabranie dla maluszka np.: zupy w termosie , a dla starszaków świetnie się sprawdzą pokrojone owoce czy warzywa przechowywane w lunch boxach czy innych pojemnikach na przekąski.  

Odpowiednie na każdy spacer będą:

Butelki, kubki niekapki czy bidony dzięki którym możemy dziecku nawet siedzącemu w wózku podać ciepłe mleko czy inne napoje. Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci jest kubek z unikalnie obciążoną rurką, z którego dziecko może pić przechylając go do góry nogami.

Na spacerze przydatne będą również wielofunkcyjne pudełka na przekąski stałe lub pojemniki ze słomką, których maluch może jeść posiłki o płynnej konsystencji. Zaletą takich pudełek jest to, że dzięki silikonowemu otworowi dziecko może samodzielnie sięgać po jedzenie bez rozsypywania go.

Dla ząbkujących maluszków świetnie sprawdzi się gryzak do podawania pokarmów, dzięki któremu nawet w czasie spacerów będzie mógł poznawać nowe smaki.

Starszym dzieciom przekąski można podawać w specjalnych pojemnikach ze sztućcami, przez co będą rozwijały swoją samodzielność i będą zdobywały nowe umiejętności.

Kiedy robi się chłodniej na zewnątrz dobrze wyposażyć się w butelkę termiczną. Taka termobutelka  z antybakteryjnej stali nierdzewnej, rośnie wraz z potrzebami dziecka i nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów, utrzymując temperaturę do 8 h.

Dla starszych dzieci przydatne będą termosy, np.: z podwójnie izolowanymi ściankami w celu podtrzymania temperatury zawartości – zarówno zimnej, jak i gorącej w ciągu dnia, w których można przewozić jedzenie bez ryzyka ich rozlania.

Zamiast termosów czy butelek można używać wielorazowe saszetki, które w szybki i prosty sposób ułatwiają rodzicom karmienie dzieci poza domem. Taką saszetkę wystarczy odgrzać w mikrofalówce czy w podgrzewaczu do butelek lub po prostu zanurzyć w garnuszku z gorącą wodą, można je również przechowywać w zamrażalniku.

Kiedy mamy już swoje gadżety i jesteśmy gotowi na spacer pozostaje, jeszcze jedna kwestia w czym je wszystkie przechowywać. W tym przypadku producenci też wychodzą naprzeciw potrzeb rodziców i na rynku można nabyć plecak-lunchbox dla starszych dzieci idealny na pojemnik na drugie śniadanie czy przechowywanie saszetek . Dla dziewczynek można wybierać w różnego rodzaju lunchboxach z zamkiem, a dla rodziców pojemne torby na ramię czy listonoszki, które można zawiesić na wózku. 

Zobaczcie co może się przydać podczas jedzenia i picia na spacerze: