Reklama

Stosowane są jako pomoce sensoryczne w terapii SI, spektrum autyzmu, fizjoterapii, zaburzeniach koncentracji czy regulacji emocji. To jedyne obiekty obciążeniowe na rynku, których zastosowanie jest ściśle związane z ruchem. Obiekty wspomagają harmonijny rozwój dziecka - jego emocje, umysł i fizjologię. Rozwijają zmysł dotyku, podnoszą poczucie bezpieczeństwa i spełniają potrzebę wyładowania emocji czy odseparowania od nadmiaru bodźców. Wszystkie obiekty sensoryczne Intibag są miękkie, obłe i bezszwowe.

Nie posiadają zamków oraz guzików dzięki czemu nie stanowią żadnego zagrożenia dla ciała, a wręcz przeciwnie w 100 % dostosowują się do niego. Ekologiczna łuska gryki, ekologiczne farby, testy przepuszczalności powietrza, specjalnie opracowana technologia dzianin, własnoręczne wykonanie i badania nad metodologią ich zastosowania w pracy z dzieckiem - wszystkie te cechy sprawiają, że obiekty sensoryczne Intibag są unikatowe.

Wszystkie produkty są opatrzone znakiem CE i spełniają wymogi dyrektyw unijnych, a ich stosowanie nie zagraża zdrowiu dziecka ani środowisku. Są zgodne z postanowieniami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotycząca wyrobów medycznych kategorii I oraz ustawą z dnia 20 maja 2010 o wyrobach medycznych(Dz. U. z 2015 r. poz. 876 ze zmianami). Wszystkie przędze posiadają certyfikat OEKO-TEX. T

wórcy obiektów, Tomasz Bergmann i Izabela Chlewińska, są autorami instalacji performatywnych dla dzieci - "MaMoMi" w Nowym Teatrze oraz "Ciało" w ramach wystawy "Co dwie sztuki to nie jedna" w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie. Ideą marki Intibag jest zacieśnianie więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem, dobrostan układu nerwowego i wprowadzenie do życia równowagi. Producenci i twórcy marki opracowują własną metodologię pracy z obiektami przy czujnym wsparciu pedagogów,tancerzy, psychologów i terapeutów.

W zestawie znajdziecie strefowany puf sensoryczny Human bag, pufę masującą Rolling bag oraz dziuplę sensoryczną Hollow bag.

Human bag to obiekt, który kształtuje motorykę dużą,rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,rozwija zmysł równowagi,stanowi pomoc w gimnastyce korekcyjnej,wspomaga terapię sensoryczną. Służy do ściskania i przytulania, toczenia, pchania, ciągnięcia, dociskania, odpoczynku.

Rolling bag to obiekt, który stymuluje czucie głębokie i zmysł dotyku. Dzięki przesypującej się łusce gryki korzystając z pufy odczuwamy wrażenia słuchowe, co jest szczególnie istotne dla dzieci. Służy do masażu, docisku, zmniejszenia napięcia, rozluźnienia mięśni, wyciszenia emocji, kreatywnej zabawy, odpoczynku, snu.

Hollow bag to trzy obiekty w jednym : sensoryczna dziupla, pufa masująca Rolling bag oraz sprężynujący hamak. To obiekt stacjonarny, uziemiony 8-kg pufą, który łatwo rozmontować i zamienić go w wyciszający hamak. Stymuluje czucie głębokie, wycisza nadmiar emocji, pozwala się schować i poczuć swoje ciało. Ułatwia zasypianie, koi i wprowadza dobrostan w układzie nerwowym. Dedykowany dzieciom do szóstego roku życia.

Gdzie kupić

intibag.eu od: 299