Reklama

Standardem jest wyposażenie auta w dopasowany fotelik samochodowy i odpowiednie zapięcie w nim dziecka. Czy można zrobić coś więcej, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w podróży?

Jak zagwarantować dziecku pełne bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy nie tylko my – rodzice – opiekujemy się dzieckiem … ale również osoby, którym powierzamy nasze dziecko w opiekę: dziadkowie czy opiekunka?

W ubiegłym roku we Włoszech zostały wprowadzone nowe przepisy dotycząc przewozu dzieci w samochodzie. Ustawodawca nakazał obowiązek posiadania i używania specjalnego urządzenia, które czuwa nad dzieckiem i chroni je przed pozostawieniem w aucie. Urządzenie podnosi alarm, gdy opiekun zostawi dziecko w pojeździe. Takie zabezpieczenie jest obowiązkowe zawsze, gdy przewozimy autem dziecko lub dzieci w wieku od urodzenia do 4 lat.

We Włoszech został dostrzeżony problem pozostawienia dzieci w samochodach – i postanowiono zapobiec rodzinnym tragediom. Podobne sytuacje zostały też odnotowane w każdym kraju – niestety także w Polsce.

Pozostawione w aucie dziecko – niezależnie od pory roku – może doznać poważnych obrażeń z powodu :

  • przegrzania
  • hipotermii
  • kolizji z samochodem na postoju
  • chuligańskich wybryków oraz kradzieży auta
  • konieczności wybicia szyby, aby wyjąć dziecko
  • dziecko pozostawione samo w aucie może się przestraszyć,
  • zachłysnąć,
  • ulać,
  • odwodnić


Jak zabezpieczyć się na takie sytuacje? Marka Chicco wprowadziła na rynek produkt – Chicco BebèCare easy-tech – który jest sojusznikiem kierowcy, przewożącego dziecko, gwarantującym, aby dziecko zawsze było bezpieczne w czasie podróży.

Urządzenie to niewielki czujnik z uniwersalnym mocowaniem, który pasuje do każdego fotelika. Przypinamy je do pasów. Aby urządzenie zadziałało potrzeba: pobrać aplikację ze sklepu (zarówno dla Android, jak i iOS), zarejestrować konto rodzinne, ustawić max. 5 kontaktów alarmowych, a następnie zapiąć urządzenie na foteliku przy dziecku, włączyć bluetooth i urządzenie.

Jeśli zdarzy się sytuacja, że dziecko pozostanie w aucie a rodzic, dziadkowie lub opiekunka w odpowiednim czasie nie zareagujecie na wysyłane przez system alarmy – osoby wskazane w koncie rodzinnym – otrzymają powiadomienie o tym, gdzie znajduje się dziecko.

Oprócz tego, że Chicco BebèCare czuwa, aby nigdy nie zostawiać dziecka samego w aucie, dba również o jego komfort i dobre samopoczucie w dłuższych trasach. Co 30 minut przypomina o konieczności zrobienia przerwy w podróży.

https://www.chicco.pl/produkty/8058664124817.chicco-bebecare-easy-tech.foteliki-samochodowe.akcesoria-w-podrozy.html