Reklama

1. Zestaw szczotek z naturalnego włosia Smiley Makers.
Wreszcie relaks przed snem.
Radosne, niespieszne zabiegi pielęgnacyjne to dla dziecka przede wszystkich emocje - neutralizacja różnych dolegliwości wieku niemowlęcego (kolki, zaburzenia snu, nadmiar bodźców i skoki rozwojowe). Dla rodziców produkcja oksytocyny - hormonu szczęścia mężczyźni uczestniczący w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych swojego dopiero co urodzonego dziecka mają znacząco wyższy poziom oksytocyny, niż standardowo.
Masaż stymuluje skórę głowy, poprawia krążenie, zapobiega ciemieniusze (twarda skorupka zrogowaciałego naskórka na główce dziecka, zazwyczaj występuje w pierwszych trzech miesiącach życia dziecka)
Szczotki Smiley Makers dla lepszego i wygodnego chwytu mają dłuższą, profilowaną rączkę. Oprawy mogą się różnić odcieniem kolorystycznym drewna. Włosie jest nabijane na szczotkę, bez użycia kleju. Jedwabiście miękka z koziego włosia idealna to relaksacji, wariant z twardszym włosiem przeznaczony jest do wyczesywania ciemieniuchy oraz czesania bujniejszych czupryn małych słodziaków.
Bądź Eko Rodzicem, wybieraj produkty przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego !

2. Lulaby Mamy – szczotki do masażu ciała na sucho.

Skóra kocha taki początek dnia – raz lub dwa razy w miesiącu przed porannym prysznicem wyszczotkuj skórę na sucho. To naturalny i najlepszy zabieg pielęgnacyjny, działa lepiej niż kosmetyk: złuszcza naskórek, ujędrnia skórę, oczyszcza pory, pobudza krążenie krwi, wspomaga układ limfatyczny, redukuje stres.
Szczotkowanie ciała na sucho to niezastąpiony poranny rytuał Siłę nacisku szczotki podczas masażu oraz częstotliwość dostosowujemy po pierwsze indywidualnie, aby nie podrażniać skóry, po drugie w zależności od celu masażu. Zasada jest prosta: Pobudzenie krążenia – częściej i lżej, kilka ruchów na każdą partię ciała.Usuwanie martwego naskórka (peeling) – mocniej i rzadziej. Generalnie raz w miesiącu wystarczy, dla ambitnych dwa razy :-). Od sześciu do ośmiu ruchów na każdą partię ciała - to na serio mała chwilka np. w niedzielny poranek, która robi różnicę.
Jak masować?
Ciało przed masażem powinno być idealnie suche, nie jest zalecane stosowanie kremów lub olejków przed. Omieć szczotką całe ciało, zacznij od dołu kierując się w stronę serca, najpierw prawa, potem lewa strona, a następnie góra ciała. Nie oszczędzaj pośladków. Biust szczotkuj delikatnie, okrężnymi ruchami.
Szczotka Lulaby Mamy do masażu z naturalnym włosiem dzika są zdecydowanie delikatniejsze od ich roślinnych odpowiedników. Osobiście uwielbiamy ten wariant również do wieczornego rytuału szczotkowania włosów. Dla weganek lub osób, które uważają, ze twardsze włosie lepiej im służy polecamy nasz wariant roślinny z agawy.
3. Lulaby Mamy – płaska szczotka do włosów
Z taką szczotką codzienny rytuał szczotkowania włosów będzie ulubioną chwilą relaksu przed snem. Mieszanka naturalnego włosia dzika z sztucznymi włóknami to łatwe rozczesywanie na sucho bez uszkodzenia struktury włosa. Właścicielki długich prostych włosów będą zachwycone.
Szczotkowanie włosów - nasz ulubiony wieczorny rytuał. Opuszczamy głowę w dół i przeciągamy szczotką po włosach. Dawne poradniki wskazywały, żeby robić 100 pociągnięć (zajmuje kilka minut), ale jeśli uda nam się codziennie, kilkanaście razy to też super.
Rytuał szczotkowania włosów po pierwsze stymuluje cebulki i rozprowadza po włosach sebum, które w naturalny sposób chroni je przed czynnikami atmosferycznymi. Po drugie, poprawia ukrwienie skóry głowy, która jest największym magazynem składników mineralnych naszego organizmu, odpowiedzialnych między innymi za usuwanie toksyn. I na koniec, dzięki szczotkowaniu pozbywamy się kurzu i resztek środków użytych do stylizacji. Nasze prababcie wierzyły, że szczotkowanie wpływa również na porost włosów i opóźnia siwienie:-)Dzieci uwielbiają nas naśladować - szczotka idealnie sprawdzi się w przypadku bujniejszych czupryn, a dobry nawyk szczotkowania zostanie z dzieckiem do końca życia.

https://www.lulaby.pl/