Reklama

Tornister, który rośnie z dzieckiem
Tornister szkolny Step by Step 2w1 za pomocą kilku ruchów zmienisz w miękki plecak. Dzięki temu Twoje dziecko z chęcią będzie go nosiło nawet w ostatnich latach nauki początkowej. Specjalny system regulacji pozwala dopasować wysokość położenia tornistra do wzrostu dziecka. Mimo upływu lat plecak pozostanie idealnie (ergonomicznie) dopasowany do swojego właściciela.
Czemu zmieniać tornister w plecak?
Tornistry Step by Step to wytrzymałe produkty i z pewnością bez problemów będą służyć przez wszystkie lata nauki początkowej. Jednak w którejś klasie może okazać się, że dziecko nie chce już nosić tornistra, mimo, że wciąż jest odpowiedni do jego wieku. Woli ‘dorosły’ plecak. Wówczas nie musisz kupować kolejnego modelu. Wystarczy, że wyciągniesz usztywnienia i młody uczeń może cieszyć się plecakiem.
Zmiana tornistra w plecak
Wystarczy kilka ruchów i tornister zmieni się w plecak:
Rozepnij zamki znajdujące się za bocznymi kieszeniami
Wyciągnij plastikowe płytki usztywniające (w sumie 2 sztuki)
Otwórz klapę tornistra i wyciągnij trzecią płytkę usztywniającą znajdującą się w przegrodzie zamykanej na rzep
I gotowe. Dziecko może teraz chodzić do szkoły z plecakiem. A plastikowe wzmocnienia można wykorzystać jako wzory do kolorowania – znajdują się na nich wycięcia z wesołymi obrazkami.
Dostosuj tornister do wzrostu dziecka
Tornister został wyposażony w specjalny system umożliwiający zmianę położenia wysokości szelek. Dzięki temu możesz dopasować ich wysokość do wzrostu dziecka. Wszystko po to, by zachować ergonomiczne dopasowanie tornistra przez wszystkie lata nauki. Tornister nie będzie leżał za nisko, wyprofilowane poduszki będą we właściwym miejscu, by w pełni dbać o komfort i zdrowie dziecka. Regulacji możesz dokonać w najwygodniejszy sposób – bezpośrednio na plecach dziecka, za pomocą ukrytego wewnątrz pokrętła.
Dostosowanie wysokości szelek do dziecka:
Załóż tornister na plecy dziecka. Poluźnij paski odpowiadające za górną regulację szelek
Otwórz pokrywę tornistra i wyciągnij ukryte na plecach pokrętło
Reguluj wysokość szelek za pomocą pokrętła, aż tornister znajdzie w odpowiedniej pozycji. Pomogą Ci w tym oznaczenia znajdujące się na szelkach (kropki), odpowiadające długości pleców*:
Jedna kropka = 26 cm
Dwie kropki = 28,5 cm
Trzy kropki = 30 cm
*Wskazówka do pomiaru długości pleców: jest to długość między kością ogonową a kręgiem C7, który wyczujesz poniżej szyi pochylając głowę do przodu.
Certyfikat AGR
Konstrukcja tornistrów Step by Step została doceniona przez niemiecki instytut AGR. Oznaczenie (certyfikat AGR) otrzymują produkty, które mają pozytywny wpływ na kręgosłup: zapewniają mu optymalne wsparcie i nie obciążają go. Certyfikat nadawany jest przez niezależną komisję, w skład której wchodzą eksperci z różnych dziedzin medycyny. Dowiedz się więcej na stronie https://www.agr-ev.de/.
Certyfikat BAG
Organizacja Bundesarbeitsgemeinschaft für Haltungsund Bewegungsförderung e.V. (BAG), jako niezależny związek lekarzy, nauczycieli i rodziców, rekomenduje tornistry Step by Step jako szczególnie przyjazne dla profilaktyki zdrowych pleców.
Jakość, której możesz zaufać
Niemiecka marka Step by Step to produkty szkolne, których używa się latami. Są wykonane z najlepszych materiałów, a w procesie produkcji dba się o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Są poddawane rygorystycznym testom jakościowym, by mieć pewność, że Twoje dziecko będzie korzystało z bezpiecznego i wytrzymałego produktu. Step by Step to marka, której możesz zaufać.
4 lata gwarancji
Tornistry Step by Step objęte są aż 4-letnim okresem gwarancji. Jesteśmy przekonani o ich wysokiej jakości, chcemy również Tobie dać tę pewność, oferując tak długi okres gwarancji.
Zalety:
Część zewnętrzna:
Ergonomicznie uformowany tył plecaka
Ergonomiczna konstrukcja z ultralekkim stelażem z włókna szklanego. Zapewnia optymalną stabilność przy minimalnej wadze. Elastyczny materiał dopasowuje się do sylwetki podczas noszenia.
Pasy stabilizujące
Górna regulacja szelek za pomocą pasów stabilizujących pozwala na optymalne dopasowanie tornistra do pleców dziecka. Pamiętaj! Wyreguluj szelki za pomocą górnych pasów stabilizujących, dopasowując tornister do wzrostu dziecka!
Oddychająca wyściółka pleców
System Anatomic Air wraz ze specjalną oddychającą wyściółką pozwala na komfortowe noszenie tornistra. Specjalne kanaliki napowietrzające zapewniają odpowiednią wentylację.
Haczyk do zaczepienia końcówek szelek
Ergonomicznie ukształtowane szelki obszyte miękkim materiałem posiadają haczyki do zaczepienia ich końcówek, tak by nie przeszkadzały podczas noszenia.
Regulowany pas piersiowy
Regulowany pas piersiowy polepsza stabilność postawy podczas noszenia tornistra oraz zapobiega zsuwaniu się szelek z ramion.
Szeroki pas biodrowy
Szeroki i miękko wyściełany pas biodrowy znacznie odciąża kręgosłup dziecka, szczególnie jeśli tornister jest ciężki.
Elementy odblaskowe ORALITE
Około 10% powierzchni przedniej oraz bocznej tornistra, jak również szelki posiada wszyte wysokiej jakości odblaski marki ORALITE – lidera w tej dziedzinie. Odblaski znacznie polepszają widoczność dziecka na drodze zarówno po zmroku, jak i w ciągu dnia. Wysokiej jakości materiały ORALITE znajdują zastosowanie również w odzieży straży pożarnej, policji oraz służb ratunkowych.
Kieszeń z termofolią izolacyjną
Z przodu tornistra znajduje się kieszeń z folią termoizolacyjną, dzięki której ciepłe lub zimne przekąski tak szybko nie zmienią swojej temperatury i dłużej utrzymają świeżość. Dodatkowo kieszeń posiada dwa otwory odprowadzające rozlaną ciecz.
Zapięcie magnetyczne – dziecinnie prosta obsługa
Mechanizm magnetyczny w zapięciu tornistra jest bardzo prosty w obsłudze. Wykonując tylko jeden ruch ręki można łatwo otworzyć tornister. Przy składaniu pokrywy tornistra, zapnie się on automatycznie.
Stabilna podstawa
Sztywna podstawa ze stópkami zapewnia stabilność tornistra na podłożu oraz chroni go przed wilgocią i zabrudzeniami. Dodatkową zaletą jest to, że łatwo ją wyczyścisz.
Dwie kieszenie boczne
Dwie kieszenie boczne zapinane na zamek błyskawiczny oferują dużo miejsca na bidon lub dodatkowe akcesoria. Posiadają małe otwory umożliwiające odprowadzenie rozlanej cieczy.
Uszko do powieszenia
Tornister można powiesić, np. przy ławce szkolnej.
Aplikacje 3D
Tornister posiada aplikacje 3D, które bardzo podobają się małym dzieciom, ze względu na ich przestrzenność. Wyjątkowe upodobanie do szczegółów oraz wyjątkowo sumienna kontrola jakości dają gwarancję wyjątkowości tornistra i sprawią, że Twoje dziecko nie będzie chciało już innego.
Część wewnętrzna:
System regulacji położenia szelek
Nowoczesny system regulacji, dzięki któremu można płynnie zmienić położenie wysokości szelek, by dopasować tornister do wzrostu dziecka.
Wyjmowane elementy usztywniające
Po bokach oraz z przodu tornistra w ukrytych kieszeniach znajdują się plastikowe płytki usztywniające. Po ich wyciągnięciu tornister zamienia się w miękki plecak. Elementy usztywniające można wykorzystać jako szablony do malowania – wycięto w nich otwory przedstawiające wesołe obrazki.
Komora główna z przegrodą na ciężkie książki
Przegroda wewnątrz głównej komory tornistra umożliwia umiejscowienie ciężkich książek i zeszytów (lub innych przedmiotów, które danego dnia są najcięższe) blisko kręgosłupa, dzięki czemu odczucie ciężaru zmniejsza się, jest to też zdrowsze dla kręgosłupa.
Kieszonka na plan lekcji
W pokrywie tornistra znajduje się przezroczysta kieszonka na plan lekcji. Dzięki temu dziecko zawsze ma rozkład zajęć pod ręką.
System ściągający – zabezpiecza zawartość
Komora główna posiada linkę ściągającą, która dodatkowo zabezpiecza zawartość plecaka.
Miejsce na dane kontaktowe
Wewnątrz kieszeni termicznej znajduje się miejsce na dane kontaktowe. W przypadku zagubienia tornistra ułatwi to jego zwrot do właściciela.
Dodatkowe wyposażenie
Tornister otrzymujesz wraz z dodatkowymi akcesoriami:
Piórnik z wyposażeniem wysokiej jakości niemieckiej marki, zawierający 12 kredek*, 7 grubych kredek*, gumkę do ścierania, temperówkę, plan lekcji, ekierkę, ołówek*, linijkę
Worek na obuwie z pojemną kieszenią główną oraz płaską kieszonką zapinaną na zamek błyskawiczny
Przybornik zapinany na zamek błyskawiczny

https://nos-to.pl/produkt/tornister-step-by-step-2w1-soccer-team-zestaw-4-elem/