Reklama

Fotelik posiada innowacyjny, modułowy system ochrony, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo spełniając najwyższe wymagania rynku. Modułowy system ochrony zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Fotelik nie posiada podłokietników aby wyeliminować niewłaściwe użytkowanie fotelika takie jak źle założony pas biodrowy, który w efekcie może prowadzić do poważnych urazów jamy brzusznej.
Aby jeszcze bardziej zapewnić dziecku bezpieczeństwo, fotelik wyposażony jest w ochronę boczną SIP+, która umieszczona jest na zewnętrznej obudowie fotelika.
Mimo, iż fotelik iZi Flex FIX i-Size został zatwierdzony według nowej homologacji i-Size bez nakładki SIP+, nasze doświadczenie oraz dodatkowe przeprowadzone testy wykazują, że nakładka SIP+ zapewnia dziecku jeszcze większe bezpieczeństwo ponieważ znacznie zmniejsza obciążenie dziecka siłami wypadku w przypadku zderzenia bocznego.
Wysokość oparcia można regulować w zakresie od 100 do 150 cm za pomocą pokręteł umieszczonych po bokach fotelika dzięki czemu regulacji można dokonać nawet gdy dziecko znajduje się w foteliku. Fotelik został wyposażony również 
w możliwość odchylenia oparcia - niezwykle przydatna funkcja podczas długich podróży.
Fotelik posiada prowadnicę pasa krokowego w foteliku. Jest to zintegrowane rozwiązanie zapobiegające tzw. "nurkowaniu" (ześlizgiwanie się pod pasem podczas zderzenia), które gwarantuje również prawidłowy przebieg pasa biodrowego.
Zapięcie z magnesem wysokiej jakości ułatwia zapięcie 
i odpięcie.
Zagłówek w kształcie litery V doskonale wspiera głowę dziecka podczas snu i zapewnia odpowiednią widoczność po bokach. Fotelik został opracowany w taki sposób aby współgrać ze zintegrowanymi zagłówkami w samochodzie.
Dodatkowym atutem jest umieszczenie u szczytu zagłówka uchwytu, dzięki któremu w bezpieczny sposób można przenosić fotelik.Aby wyeliminować problemy z chowaniem się złączy ISOfix podczas ich wpinania, w przedniej części fotelika została umieszczona blokada, dzięki której bez żadnych problemów, w łatwy i szybki sposób wepniemy fotelik w złącza w samochodzie.
Połączenie bezpieczeństwa i elastyczności.
Wzrost: 100-150 cm
Wiek: od ok. 4-12 lat
Montaż: Przodem do kierunku jazdy: złącza ISOfix i/lub 3-punktowy pas samochodowy
Homologacja: UN R 129-02 (i-Size)
Wymiary (cm): szer. 52 x wys. 64 x dł./gł. 42 (razem z osłonami bocznymi / najniższa pozycja)
Szerokość bez osłon bocznych: 44 cm
Wysokość w najwyższej pozycji: 82 cm

https://www.marko-baby.pl/fotelik-samochodowy-besafe-izi-flex-fix-i-size-granat-melange-13,18398,p.html