Reklama

PARAMETRY
Specjalne frazowanie kantów w klockach GIGANTO chroni je przed uszkodzeniem.
Grubość jednego klocka to 10 cm.

Podstawowy zestaw klocków GIGANTO 55 el. występuje w dwóch kolorach i zawiera:
10 filarów (20 cm x 100 cm x 10 cm)
30 cegieł (20 cm x 50 cm x 10 cm)
6 mostów (100 cm x 50 cm x 10 cm)
3 okna (60 cm x 60 cm x 10 cm)
3 kwadraty z kołem (40 cm x 40 cm x 10 cm)
3 kółka (Ø 20 cm)

Podstawowy zestaw klocków GIGANTO 55 el. wykorzystujemy do:
- zajęć wychowania fizycznego (jako tor przeszkód)
- zabaw zespołowych (nawet 15 osób – umiejętności poznawcze)
- zabaw twórczych (kreatywność i wyobraźnia)


Klocki GIGANTO z uwagi na swoje niezdefiniowane funkcje nigdy się nie znudzą i zawsze będą atrakcyjne dla dzieci. Umożliwiają swobodną zabawę z wieloma scenariuszami działań.

ZAJĘCIA RUCHOWE

Aktywność ruchowa z klockami GIGANTO angażuje do ruchu podczas zajęć całe ciało dziecka. Umożliwia wspieranie jego rozwoju w aspekcie fizycznym, np. podczas gimnastyki korekcyjnej, czy terapii integracji sensorycznej.

Dzieci tworząc np. tor przeszkód do czołgania, przeskakiwania, omijania, ćwiczą poczucie równowagi, precyzji, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Klocki GIGANTO doskonale sprawdzą się również podczas zabaw w wodzie.

ZABAWY ZESPOŁOWE

Klocki GIGANTO stwarzają płaszczyznę do wspólnej, kreatywnej zabawy zespołowej dla 15 osób, podczas której dzieci rozwijają swoje zdolności poznawcze kształtując umiejętność współpracy i komunikacji między sobą. Dzieci w dążeniu do drużynowego celu uczą się prowadzenia wspólnego dialogu, pójścia na ustępstwa, co pomaga im lepiej zrozumieć, że tylko w zgranej drużynie cel ten jest możliwy do zdobycia.

ZABAWY TWÓRCZE

Zabawa z klockami GIGANTO rozbudza kreatywność i wyobraźnię dzieci. Klocki są uniwersalne, odpowiadające na potrzeby dzieci i używane przez nie na wiele ciekawych sposobów, adekwatnie do ich wieku. Wielkość klocków, ich struktura, różnorodne kształty oraz lekkość daje szerokie możliwości budowania, manipulowania elementami, eksperymentowania i tworzenia rozmaitych form, którym można nadawać dowolne funkcje, czy znaczenie.

http://remi.biz/klocki-giganto-400.html?search_query=giganto&results=1