Reklama

Jak być dobrym smokiem, czyli trzy najważniejsze rzeczy w wychowywaniu człowieka. Aby wyszkolić swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości!

Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie. O dziwo, Winnie myśli, że ona jest właścicielką panny Drake – co za niedorzeczny pomysł! Przed smoczycą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. Tymczasem zupełnie niechcący Winnie wypuszcza na ulice San Francisco magiczne i niebezpieczne szkicelungi… Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? I czy uda im się na nowo uwierzyć w przyjaźń?

„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” to powieść dla dzieci pełna humoru, zabawnych dialogów i niezwykłych sytuacji. Książkę cechują nagłe zwroty akcji, momenty zaskakujące i trzymające w napięciu, dynamiczna akcja i interesujące dialogi. Książka jest pełna barwnych, kreatywnych i pobudzających wyobraźnię opisów ożywionych szkicelungów.

Ciekawe połączenie fantastycznych przygód w krainie smoków pełnej magii i zaczarowanych przedmiotów, jak pelerynka niewidka czy grzebień powodujący odrastanie włosów, ze współczesnym i pragmatycznym światem smartfonów, tabletów i kart płatniczych. Trafiony prezent pod choinkę dla młodego czytelnika, jak i do wspólnego czytania z dzieckiem podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów.

http://iuvi.pl/poradnik-dla-smokow