Reklama

 

Kubek Reflo / Reflo Smart Cup

Kubek, którym zachwycają się logopedzi, pediatrzy i ortodonci. 
Jest neutralny dla zgryzu dziecka uczącego się samodzielnie pić, stanowi bezpieczną alternatywę dla kubków niekapków, więc rodzice mają pewność, że dają dzieciom produkt dobry i bezpieczny dla zgryzu. 
To unikatowe rozwiązanie ze Stanów Zjednoczonych – od niedawna w Polsce.

Dzieci i rodzice uwielbiają go od pierwszego użycia!

Na czym polega fenomen kubeczka REFLO? 

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły kubeczek, ale jest w nim specjalna opatentowana wkładka Reflo™.

 

 

 

 

 

 

 

Reguluje ona przepływ napoju do ust dziecka, dlatego niezależnie od kąta nachylenia kubka i w każdym fragmencie jego brzegu strumień wypływającego napoju jest podobny, równomierny. 

Kubek zapobiega nagłemu rozlaniu całego napoju, gdy koordynacja ruchowa dziecka jeszcze się kształtuje. Dziecko ma ułatwioną naukę picia i gładkie przejście od butelki ze smoczkiem do otwartego kubka.

To opatentowany i wielokrotnie nagradzany kubek treningowy.
Zdobywa corocznie nagrody TOP CHOICE (2016, 2015, 2014) wśród kubeczków treningowych w Baby & Maternity Magazine.
Reflo Smart Cup zdobył też nagrody w 2015 i 2014 w konkursie FAMILY CHOICE.
Logopedzi i rodzice wypowiadają się o nim w samych superlatywach – więcej tutaj https://www.energyfamily.pl/pl/content/42-o-kubku-reflo-pisza.
Został bardzo dobrze przyjęty i pozytywnie przetestowany u "Pani Gadżet" w TVN Style. Kubek jest genialny w swej prostocie.
Na zewnątrz Reflo wygląda jak zwykły kubek czy szklaneczka dla dorosłych.
I dlatego już 6-miesięczne dzieci tak bardzo go lubią, bo uwielbiają robić to, co dorośli – np. pić z „dorosłego kubka“.
Warto też podkreślić przezroczystość kubka - dzięki niej widać ilość płynu w środku, a dziecko uczy się podstawowych praw fizyki, grawitacji, etc.

 
Bezpieczny i higieniczny w stosowaniu.
Rodzice nie chcą martwić się o bakterie w zakamarkach bidonów i niekapków. I tu znów kubek Reflo wychodzi im naprzeciw – bo niezwykle łatwo dbać o czystość tego kubeczka. Składa się z 2 prostych elementów – i zarówno kubek Reflo, jak i wkładka Reflo mogą być myte w zmywarce. Ponadto bezpieczeństwo kubka polega też na tym, że nie zawiera BPA.

 

 

 

 

 

 

 


Dlaczego kubkiem REFLO zachwycają się logopedzi i polecają go w tzw. profilaktyce logopedycznej?
Kubeczek jest neutralny dla zgryzu (tego samego nie można powiedzieć o kubkach niekapkach, czy tzw. niekapkach 360 stopni, czy kubkach z ustnikiem - logopedzi często podkreślają negatywny wpływ stosowania kubków niekapków w okresie rozwoju aparatu mowy dziecka).
Ważna kwestia i bezdyskusyjna wartość kubka REFLO – to NIE JEST kubek niekapek, lecz częściowo otwarty kubek treningowy – BEZPIECZNY dla zgryzu i to właśnie najbardziej wyróżnia kubeczek REFLO!
Dziecko około 12 miesiąca życia powinno już przyjmować pokarmy i napoje w sposób inny niż ssanie (zatem odstawiamy wówczas butelki ze smoczkiem, czy niekapki z ustnikiem, żeby nie utrwalić tzw. połykania typu niemowlęcego). Wszystko po to, żeby w przyszłości nie mieć problemów z artykulacją, czyli z prawidłowym wymawianiem słów. 
Logopedzi ostrzegają, że przy dłuższym stosowaniu butelki czy niekapka może pojawić się problem z seplenieniem międzyzębowym, z wymawianiem głosek r, l, sz, ż, cz, dż, a także mogą powstać wady zgryzu, np. zgryz otwarty.

Kubek jest bezpieczny dla zgryzu i aparatu mowy, ponieważ przy jego stosowaniu dziecko musi odpowiednio angażować mięśnie warg (chodzi głównie o górną wargę, która ściąga płyn), a jego usta muszą otulić brzeg kubka. Dziecko zmuszone jest też niejako do ćwiczenia mięśni języka. To wpływa na prawidłowe uaktywnienie jego aparatu artykulacyjnego i chroni przed zachłyśnięciem. Dziecko uczy się też synchronizować oddech z połykaniem w trakcie picia. 
I ważne – dziecko jest zmotywowane, ma poczucie wpływu na rzeczywistość, bo uczy się AKTYWNIE kontrolować przepływ płynu, uczy się reagować na to, co dzieje się z płynem i nie wylewać na siebie nadmiaru (w odróżnieniu od niekapka, który wyręcza dziecko w tym działaniu).

Inne nieoczywiste zastosowania tego niezwykłego kubeczka.
Gdy już droga do samodzielnego picia jest przebyta, kubek po wyjęciu wkładki staje się zwykłym (acz niezwykłym) kubkiem do picia. 
Kubek sprawdza się też u osób starszych, hospitalizowanych, u osób niepełnosprawnych (zwłaszcza z zaburzoną motoryką kończyn górnych), u osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy z zaburzeniami połykania oraz podczas wczesnej interwencji logopedycznej.
Niektórzy dorośli używają go w samochodach i biorą na wycieczki, pikniki, żeby unikąć wpadania owadów do napojów.  

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o kubku REFLO (nagrody, recenzje, opinie, zdjęcia, dyskusje):
https://www.energyfamily.pl/pl/content/35-reflo-smart-cup 
https://www.facebook.com/kubekreflo/