Reklama

Pieluszki bambusowe Bamboo-line wykonane są z 100% wiskozy bambusowej. Są bezpieczne dla dzieci oraz wykazują szereg prozdrowotnych właściwości, wpływających pozytywnie na niezwykle delikatną skórę dziecka, wymagającą starannej pielęgnacji i troski.

Kim jesteśmy?

Dwadzieścia lat temu powstała idea stworzenia nowoczesnej, pełnej pasji i myślącej przyszłościowo firmy, która będzie oferować swoim klientom produkty niepowtarzalnej jakości. Tak też zrodził się Texpol, którego historia z powodzeniem trwa do dziś.

Co tworzymy?

Przez te długie lata ciężkiej pracy, wprowadzania innowacji i inwestycji, wyrośliśmy z lokalnego producenta ręczników do rangi dużej, rozpoznawalnej marki o zasięgu międzynarodowym, bo jakością naszych wyrobów zachwycają się już nie tylko Polacy, lecz również klienci z krajów Unii Europejskiej czy Stanów Zjednoczonych. Dziś możemy pochwalić się najnowocześniejszą w Polsce linią produkcyjną wyposażoną w krosna żakardowe i maszyny na której tworzymy nasze tkaniny z serii:

 • Bamboo-line - tkaniny ze 100% wiskozy bambusowej
 • Sea-line - tkaniny łączące przędzę bambusową z algami morskimi
 • Amber-line - tkaniny bambusowo-bursztynowe
 • Cuprum-line - tkaniny bambusowo-miedziane
 • Linen-line - tkaniny bambusowo-lniane

Wszystkie te technologie są chronione patentami.

Wykorzystując naszą najlepszą, wykonaną w 100% z włókna bambusowego tkaninę, stworzyliśmy unikalną linię wyrobów Bamboo-line, które spełniają najwyższe normy jakościowe, doceniane przez naszych najważniejszych klientów - dzieci. W tym zgłoszone do nagrody rodziców Pieluszki bambusowe.

Co nas wyróżnia?

Pieluszki bambusowe - WYRÓB MEDYCZNY. Nasze pieluszki, jako jedyne w Polsce, posiadają status wyrobu medycznego!!!!

Znak CE Wyrób Medyczny klasy I to skuteczność i bezpieczeństwo poddane ocenie klinicznej. Nasze pieluszki były testowane przez prof. dermatologii, przeszły serię badań i testów, by na końcu mogły zostać poddane ocenie klinicznej na oddziałach noworodkowych i neonatologicznych. Potwierdziły one ich antyalergiczne i antybakteryjne właściwości, a także bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą noworodków i wcześniaków.

Certyfikat Oeko-tex standard 100 jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa - dającą pewność,  że przędza, środki barwiące i wszelkie dodatki stosowane do produkcji pieluszek są bezpieczne dla dziecka i środowiska.

Pieluszki Bambusowe firmy Texpol uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i pozytywną ocenę Passage Cosmetics Laboratory.

Nasza pieluszka jest:

 • Antybakteryjna i antygrzybicza - potwierdzone badaniami w Passage Cosmetics Labolatory
 • Antyalergiczna - nie wywołuje reakcji alergicznych i uczuleniowych w kontakcie ze skórą
 • Prozdrowotna - wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące
 • Ekologiczna - wolna od pestycydów i zanieczyszczeń
 • Profilaktyczna - zapobiega odparzeniom, odleżynom i zaczerwienieniom
 • Higroskopijna - absorpcja wody o 60% lepsza od zwykłej bawełny
 • Termoregulacyjna - w czasie lata włókno bambusowe jest od 2-3 C chłodniejsze niż temperatura otoczenia
 • Ochrona UV - zapobiega udarom słonecznym i nowotworom skóry
 • Antyodorowa - eliminuje nieprzyjemne zapachy, długo zachowuje świeżość
 • Bezpieczna - wolna od metali ciężkich i formaldehydu
 • Całkowita biodegradowalność - włókno pochodzi z natury i do niej wraca
 • Przyjemna w dotyku

Wyrób jest wynalazkiem Spółki Texpol i został zarejestrowany pod nr P.390591.

Najwyższy poziom naszych pieluszek z serii Bamboo-Line potwierdził Instytut Matki i Dziecka, przyznając nam pozytywną opinię, co jest niezwykle ważnym wyróżnieniem na polskim rynku i jest dla rodziców dostrzegalnym sygnałem, że produkt ten jest bezpieczny dla ich dzieci. Dalsze badania kliniczne oraz szereg testów i analiz przeprowadzanych w laboratoriach dermatologicznych doprowadziły do przyznania naszym bambusowym pieluszkom statusu Wyrobu Medycznego Klasy I.

Co jednak oznacza to dla rodziców, którzy poszukują najlepszych produktów dla swoich pociech?

Pieluszki bambusowe produkowane przez nas, wykonane w 100% z wiskozy bambusowej, są bezpieczne dla dzieci oraz wykazują szereg prozdrowotnych właściwości wpływających pozytywnie na niezwykle delikatną skórę dziecka, która wymaga ciągłej pielęgnacji i największej troski.

Właściwości antyalergiczne sprawiają, że skóra dziecka nie ulega ciągłym podrażnieniom, jak może to mieć miejsce w przypadku stosowania dostępnych na rynku pampersów, wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. Docenią to szczególnie rodzice, których dzieci posiadają delikatną skórę atopową oraz skłonną do wszelkiej maści alergii. Dzięki cechom antybakteryjnym tkaniny bambusowej, następuje również hamowanie rozwoju bakterii, które  mogłyby wpłynąć niekorzystnie na skórę dziecka. Co niezwykle istotne, tkanina bambusowa przepuszcza powietrze i zapewnia pełen komfort termiczny, dzięki czemu nie dochodzi do odparzenia oraz podrażnienia skóry dziecka.

Niezwykła chłonność pieluszek bambusowych zostanie doceniona przez wszystkich rodziców, którym przyszło się zmagać ze zwykła tetrą bawełnianą. Włókno bambusowe, w porównaniu do bawełny, wykazuje w 60% lepszą absorpcję wody i wykazuje również hamowanie wydzielania nieprzyjemnych zapachów.

Co niezwykle ważne, wszystkie środki barwiące, stosowane przy produkcji pieluszek z serii Bamboo-line, są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale również bezpieczne dla środowiska naturalnego, podobnie jak w całości biodegradowalna tkanina bambusowa.

Pieluszki bambusowe produkowane przez firmę Texpol można również wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poza zastosowaniem jako klasyczna pielucha, mogą być delikatnym otulaczem dziecka po kąpieli, miękką myjką, okryciem chroniącym dziecko w wózku (jest to możliwe, gdyż tkanina bambusowa zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV), podkładem do wózka, chłonną ściereczką, którą można wytrzeć buzię dziecka choćby na spacerze i wieloma innymi przydatnymi akcesoriami.

Rozmiary:

30x30, 75x75, 120x120

Wzory żakardowe jednobarwne: ecru, szare, rózowe, błękitne, seledynowe, amarantowe

Wzory drukowane kolorowe: donuts, sowy, koty, hippster, sowy muzyczne, las, kotwice, wodny świat, autka, narzędzia, ośmiorniczki, ptaszki.

więcej: www.texpol.net.pl, www.bamboo-line.pl