Reklama

Świat Emocji: Odkryj, Rozumiej, Wyrażaj! – to kompleksowy zestaw, który pomoże dzieciom i rodzicom lepiej zrozumieć świat emocji i nauczyć się, jak właściwie radzić sobie z nimi, a dzięki wyjątkowym ilustracjom - pobudzi również ich wyobraźnię i kreatywność.

Co znajdziesz w zestawie "Świat Emocji"?

📖 Książeczkę "Kraina Emocji": a w niej wyruszcie razem z Kacperkiem i skrzatem Emocjuszkiem w fascynującą podróż, aby odkryć pięć magicznych zwierzątek reprezentujących trudne emocje: złość, smutek, wstyd, strach i zazdrość. Ta bajkowa opowieść wspiera dzieci w nazywaniu, wyrażaniu i radzeniu sobie z emocjami.

📚 "Poradnik dla rodziców: Jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach": to cenne narzędzie, które pomaga rodzicom w budowaniu otwartej komunikacji z dziećmi na temat emocji. Znajdziesz tu wskazówki, jak wspierać rozwój emocjonalny swojego dziecka, a przede wszystkim konkretne zestawy pytań, które ułatwią Ci nawiązanie dialogu nawet w trudnych sytuacjach.

🎭 Karty Emocji: nasze ilustrowane karty prezentują aż 54 różne emocje! To narzędzie do rozmowy z dzieckiem o jego uczuciach, wspierające je w nazwaniu tego, co czuje. Każda karta jest pięknie zilustrowana, co ułatwia dzieciom rozpoznawanie emocji, a następnie ich wyrażanie.

Zalety zestawu "Świat Emocji: Odkryj, Rozumiej, Wyrażaj!":

🌟 Rozwija inteligencję emocjonalną: nasza książeczka i karty emocji pomagają dzieciom w zrozumieniu, rozpoznawaniu i radzeniu sobie z trudnymi uczuciami.

📚 Wspiera komunikację: dzięki zestawowi rodzice mogą budować otwarte i zdrowe relacje z dziećmi poprzez rozmowy na temat emocji.

🧒 Angażująca historia: Kacperkowa przygoda z Emocjuszkiem sprawia, że nauka o emocjach staje się zabawą i wyjątkową przygodą.

🤝 Wspólna zabawa: dzięki książce, rodzice i dzieci mogą spędzać czas razem, w skupieniu i atmosferze wzajemnej akceptacji, zrozumienia i wsparcia, co wzmacnia więzi rodzinne.

🎁 Wyjątkowy prezent: nasz zestaw to doskonały prezent dla każdego dziecka, który pomaga rozwijać umiejętności emocjonalne i wsparcie dla rodziców w budowaniu relacji z dziećmi.

Zestaw może być również nieocenionym wsparciem dla opiekunów, nauczycieli, a także psychologów, pedagogów czy terapeutów. Daje bowiem wiele możliwości wykorzystania, m.in jako wsparcie:

edukacji emocjonalnej: zapewnia narzędzia edukacyjne i wiedzę na temat emocji, co jest kluczowe w dzisiejszym świecie.

budowaniu relacji nauczyciel-uczeń- klasa: pomaga nauczycielom lepiej zrozumieć uczniów i radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi w klasie. Może to poprawić ogólną atmosferę w klasie i zachęcać do otwartej komunikacji.

pracy grupowej w klasie: zestaw może być wykorzystywany w różnych formach pracy grupowej, aby dzieci uczyły się razem rozpoznawać i wyrażać swoje emocje.

w terapii: pomaga psychologom i innym ekspertom w prowadzeniu terapii w różnych nurtach, gdzie istotne jest skupienie na emocjach i rozwijanie umiejętności radzenia sobie z nimi.

terapii rodzinnej: zestaw może być wykorzystywany w terapii rodzinnej, aby pomóc rodzicom i dziecku komunikować się lepiej na temat emocji i rozumieć siebie nawzajem.

szkoleń i warsztatów: gabinety psychologiczne mogą organizować szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli, wykorzystując ten zestaw jako narzędzie do nauczania o emocjach i budowania umiejętności radzenia sobie z nimi.

indywidualnej praca z dziećmi: karty emocji mogą być wykorzystywane w terapii indywidualnej z dziećmi, pomagając im wyrażać swoje uczucia i rozumieć je.

Odkryjcie razem “Świat Emocji” i uczcie się, jak rozpoznawać, rozumieć i radzić sobie z emocjami. Nasz zestaw to droga do wzmocnienia relacji rodzinnych, lepszego zrozumienia siebie nawzajem i zdrowego podejścia do różnych, często trudnych, emocji.

 więcej: emocjolandia.pl