Reklama

Nowy Ozobot Bit Plus uczy przez zabawę i doświadczenie, rozwija logiczne i algorytmiczne myślenie. Ozobot Bit Plus pozwala na naukę programowania przez rysowanie tras. Rysując trasy dla Ozobotów i proste kolorowe kody dzieci programują zadania dla Ozobota. To one decydują o tym, jak będzie zachowywał się robot.

Komplet puzzli urozmaici programowanie z robotem Ozobotem. Zestaw 96 puzzli o różnych funkcjach (linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp.) pozwala na tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Układanie puzzli angażuje obie półkule mózgu, wypracowuje precyzję, ćwiczy ruchy motoryki małej, przez co rozwija sprawność palców dłoni. Jeżeli do tego dodamy naukę programowania robotów, powstaje pomoc edukacyjna, która nie tylko pomaga w nauce logicznego myślenia, wprowadza w świat algorytmów, ale i ćwiczy pamięć i koncentrację.

Code the Globe! Zwiedzaj świat z Ozobotem, odkryj zabytki 8 miast świata: Londyn, Paryż, Rzym, Kair, Szanghaj, Tokio, Meksyk, Nowy Jork. Zwiedzaj największe muzea, poznawaj atrakcje i smakuj lokalnej kuchni. Planuj trasy, zdobywaj punkty, odwiedzając kolejne miasta. W trakcie gry Code the Globe zaprogramujesz trasę Ozobota korzystając ze specjalnych komend-naklejek. Trasa dla robota musi zgadzać się z zadaniem umieszczonym na karcie, którą wylosował gracz.

Starsze dzieci mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne OzoBotów za pomocą tabletu, komputera. Internetowy edytor wizualny OzoBlockly.pl oferuje pięć poziomów programowania - od nowicjusza do mistrza. Dzięki temu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych programistów. OzoBlockly bazuje na języku programowania blockly, który podobnie jak Scratch jest językiem wizualnym (blokowym).

więcej: edu-sense.com