Reklama

Do produktów droższych, rodziców może przekonać również fakt, że rosną razem z dzieckiem. Najnowsze modele fotelików obrotowych BeSafe iZi Twist i Turn to połączenie dwóch grup fotelików: dla niemowlaka i dla małego dziecka. Jednak jego największym atutem to zastosowanie specjalnego mocowania w aucie, które sprawia, że pasuje do większości samochodów.

Fotelik dopasowany do dziecka

Dopasowanie fotelika i prawidłowe przewożenie jest ważne dla dzieci, w każdej grupie wiekowej, jednak szczególną uwagę trzeba zwrócić na noworodki i niemowlaki. Ułożenie ich ciała musi być dostosowane do ich małego napięcia mięśniowego. Jazda samochodem, wypełniona licznymi manewrami, hamowaniem rozpędzaniem się, wpływa na komfort malucha. Główka dziecka powinna być prawidłowo odchylona do tyłu, a kręgosłup swobodnie wyprostowany. Maluszek powinien być otulony korpusem fotelika po bokach, ale nie może być ściśnięty. Konstrukcja fotela powinna kompensować wstrząsy i minimalizować przemieszczanie się ciała dziecka przy manewrach autem.

Foteliki BeSafe iZi Twist i Turn dobrze sobie z tym poradziły. Ich konstrukcja pozwala na przewożenie dziecka o wzroście od: 40 – 105 cm, wieku od 0 do ok. 4 lat, maksymalnie do 18 kilogramów.

W foteliku BeSafe iZi Twist B i-Size zastosowano wyjmowany moduł wewnętrzy BeSafe Baby Shell ™ i wkładkę Newborn Hugger™. Dla maluchów do 60 cm wzrostu lub 4 miesiące przeznaczona jest wkładka BESAFE Newborn Hugger™, która zapewni im prawidłowe ułożenie ciała i efekt otulenia. Gdy dziecko podrośnie – wkładkę można wyjąc. (Wkładka dostępna w modelu BeSafe iZi Twist)

Jak pisklę w skorupce

Wnętrze fotelika iZi Twist B i Turn i-Size wypełnia miękko wyścielona skorupa, do której wkłada się dziecko do 87 cm. Konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu poduszek i dodatkowego zagłówka. Dziecko korzysta z tych samych pasów i zapięć. Gdy dziecko urośnie, wewnętrzny moduł niemowlęcy -  BESAFE BABY SHELL™, z łatwością się wyjmuje.

Dzięki wyjmowanym wkładkom i 10 stopniowej regulacji zagłówka, fotelik rośnie razem z dzieckiem od 40 - 105 cm. Cenię go najbardziej za 4 stopniową regulację odchylenia fotelika, dzięki której, śpiący maluch ma prawidłowo ułożoną głowę, a cały kręgosłup zrelaksowany.

Fotelik ma również, w ciekawy sposób rozwiązaną konstrukcję zagłówka fotelika. Jego projekt i dobór materiałów, pozwala na pochłanianie energii uderzenia (Dynamic Force Absorber™), w przypadku kolizji, lub nagłego manewru auta. Zapewnia to większe bezpiezeństwo przewozonego dziecka.

Fotelik pasuje do większości samochodów

Mocowany jest na isofix, przeciwwagę stanowi noga wypierająca z zainstalowana poziomicą, która pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia fotelika w stosunku do kanapy. To wyjątkowa rzecz i bardzo prosta w obsłudze. Rodzice z łatwością zamontują fotelik, a jak jest taka potrzeba, przepną do drugiego auta i prawidłowo ustawią kąt nachylenia fotelika. Prawidłowość wykonanych czynności można sprawdzić samodzielnie, obserwując czy wskaźniki z czerwonych przestawiły się  na zielone. Jest kilka punktów kontroli: prawidłowe wpięcie isofixów, ustawienie wysokości nogi wyporowej, poziomica pokaże prawidłowy kąt ustawienia bazy, prawidłowa pozycja fotelika – przodem lub tyłem, nie bokiem oraz zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Idealną sytuacja byłaby wówczas, gdyby rodzice przyjechaliby do fachowca (do sklepu sprzedającego foteliki) i dobrali odpowiedni fotelik dla dziecka i samochodu (kąt nachylenia foteli tylnej kanapy. Przyjeżdżamy własnym autem (lub autami), prosimy o dopasowanie fotelików do auta, przymierzając różne modele. W tym wypadku foteliki BeSafe iZi Twist i Turn mają dużą przewagę, możemy go kupić przez internet i z łatwością dopasować do prawie każdego auta. Jeśli wybieramy fotelik dla starszego, niż nowonarodzone dziecko, to zabieramy je ze sobą, aby usiadło w foteliku i potwierdziło, że mu wygodnie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Przewoźmy dziecko tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej, a najlepiej do 105 centymetrów wzrostu. Chronimy je w ten sposób przed urazami ciała, a szczególnie kręgosłupa. Nie wystarczy posadzić dziecko w ergonomicznym foteliku, trzeba też chronić jego rdzeń kręgowy. Jego słabe jeszcze napięcie mięśniowe, nie zapewni pełnej kompensacji nagłych zmian ułożenia ciała wywołanego np. przyspieszeniem, czy hamowaniem samochodu. Dlatego idealnie dopasowana skorupa fotelika, rosnąca razem z dzieckiem, ma takie znaczenie.

Bardzo ważne są również testy produktu i zgodność z normą i-Size. Fotelik BeSafe iZi Twist przeszedł też test zderzeniowy - Test Plus

Wygoda dla rodziców

Fotelik BeSafe iZi Twist pozwala na wygodne włożenia dziecka do fotelika. Obrócony w prawo lub w lewo pozwoli dzieciom na ułożenie malucha, zapięcie pasem i powrót do pozycji tyłem (lub przodem) do kierunku jazdy. BeSafe iZi Turn obraca się dookoła – docenią go szczególnie właściciele trzydrzwiowych aut.

Fotelik jest montowany na stałe w aucie, nie ma żadnej przenośnej części. Może to być drobną niedogodnością, gdy w zimie będziemy musieli przenieść do auta noworodka. Jedna inne atuty tego fotelika, w pełni rekompensują tą niedogodność.     System magnesów Magnetic Belt Assistants™ ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika.