Ubranka Pocopiano dla dzieci z bawełny ekologicznej w ofercie ALDI

Każda mama szuka dla swojego dziecka produktów dobrej jakości. Dotyczy to zarówno żywności jak i tkanin, które mają kontakt ze skórą maluszka. Często patrząc na barwne tkaniny i wzory, ciekawy krój ubrań, myślimy, że byłyby idealne dla naszych najmłodszych.
Reklama

 Jednak wybierając tkaniny należy zwrócić uwagę na sposób produkcji np. bawełny, metody jej farbowania, rodzaj splotu i wykończenia. Jedyną gwarancją, że bawełna powstała na plantacjach z wykorzystaniem naturalnych nawozów, barwiona jest naturalnymi środkami daje certyfikat "Organic Content Standard" (w skrócie OCS) jaki otrzymały ubranka z serii POCOPIANO .

Oferta ważna od środy 6 marca 2019 w sklepach ALDI dowiedz się więcej: https://goo.gl/vdnFEc

Biobawełna jest przyjazna dla bardzo delikatnej skóry dziecka, nie będzie podrażniać i jaj kontakt ze skórą zminimalizuje reakcje alergiczne. Odzież POCOPIANO wyróżnia wytrzymałość materiału, który przez każdego rodzica będzie wielokrotnie prany i prasowany, a w kontakcie z ciałem dziecka pozostanie nadal miły i delikatny. Tkaniny mają lekką elastyczność, co pozwoli na swobodne poruszanie się najmłodszym, bo ubranka nie będą krępowały ruchów dziecka. W codziennym użytkowaniu przekonuje mnie możliwość prania odzieży w pralce już w 40 st. Celsjusza.

Wybieranie odzieży bioorganicznej staję mądrym wybornym osób dbających o środowisko, bo w ten sposób możemy poprzeć rolnictwo ekologiczne, które w produkcji nie sięga po sztuczne nawozy zanieczyszczające środowisko. Kolekcję odzieży POCOPIANO wyróżnia ekologiczny materiał, ale również bardzo ergonomiczny krój. Dzieci stopniowo rozwijają sprawność motoryczną w poszczególnych obszarach ciała. Właściwie każda chwila aktywności to ćwiczenia fizyczne wpływające na coraz pełniejsze kontrolowanie układu kostno-szkieletowego i mięśniowego. Struktura i fason odzieży ma być sojusznikiem w tej gimnastyce. Ubranka POCOPIANO nie ograniczają ruchów, zapewniają dużą swobodę i komfort poruszania się.

Na uwagę zasługuje również dobór kolorów i wzornictwo. Delikatne pastelowe barwy gładkie lub pokryte subtelnymi wzorkami zachwycą spore grono rodziców. Zarówno bodziaki, ogrodniczki, bluzeczki, spodnie-joggery rozgoszczą się w niejednej dziecięcej szafie, choć z pewnością hitem stanie się chustka pod szyję. To niezwykle praktyczna rzecz, która nie tylko ochroni przed chłodem szyję dziecka, ale będzie świetnym śliniaczkiem, chroniącym ubranie dziecka przed zabrudzeniem podczas jedzenia. Dodatkowo chusteczka jest dwustronna i zapinana na wygodny nap.Z przyjemnością polecam całą kolekcję POCOPIANO. Jej funkcjonalność, design, krój i przede wszystkim zastosowanie biobawełny sprawi, że Wasze dzieci będą rozwijać się harmonijnie i zdrowo, w Wy będziecie mogli obserwować jak zdobywają nowe umiejętności i cieszą się życiem.

 

 

 

WYRÓŻNIKI BAWEŁNY ORGANICZNEJ

 1.  Bawełna organiczna to bawełna przyjazna środowisku. Jest uprawiana na glebach czystych oraz bez użycia toksycznych chemikaliów czy GMO.
 2.  Dzięki temu chronione jest nie tylko środowisko ale i ludzie pracujący przy plantacji biobawełny. 
 3.  Wybierając bio bawełnę masz bezpośrednio wpływ na ekosystem. Pomagasz zaoszczędzić: wodę, energię i emisję dwutlenku węgla.
 4.  Zaletą BIO bawełny w ubrankach Pocopiano jest ich wytrzymałość. Nasza bio bawełna jest materiałem mocnym i dzięki temu może posłużyć przez długi czas. Brak traktowania jej środkami chemicznymi powoduje, że włókna są silne i bardziej elastyczne.
 5.  Bawełna organiczna jest uprawiana z wykorzystaniem naturalnych nawozów – dzięki czemu otrzymujemy bawełnę wyjątkowo bezpieczną dla naszej skóry. Ponadto jest barwiona jedynie naturalnymi środkami , co jest dodatkowym zabezpieczeniem.
 6.  Biobawełna jest łatwa w pielęgnacji – można prać ją w niskich temperaturach .
 7.  Produkty konwencjonalnej bawełny mogą powodować alergię – biobawełna przez swoje naturalne pochodzenie minimalizuje reakcję alergiczne .
 8.  Ubranka dla dzieci z biobawełny są delikatne dla skóry skłonnej do uczuleń oraz podrażnień . Wybierając nasz produkt wybierasz bawełnę najlepszą jakościowo i przyjemną w dotyku.
 9.  Ciekawostką jest to, że lista znanych osób wybierających BIO bawełnę jest bardzo długa, wśród nich Angelina Jolie, Emma Watson, Alicia Silverstone, Charlize Theron, Jessica Alba, Natalie Portman, Olivia Wilde, Jamie Foxx, Kelly Slater i Emily Deschanel. Inne, takie jak Neil Young, posunęły się nawet do publicznego bojkotu tradycyjnej bawełny, aby wspierać produkcję ekologiczną.

 

INFORMACJE O CERTYFIKACIE OCS, KTÓRY POSIADAJĄ UBRANKA

 •  Tekstylia posiadające certyfikat "Organic Content Standard" (w skrócie OCS) produkowane są z bawełny pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych. Tzw. certyfikaty przepływu towarów gwarantują, że produkt końcowy jest rzeczywiście produktem ekologicznym.
 •  Standard ten umożliwia dostęp do pełnej informacji na temat składu materiału w danym produkcie. OCS weryfikuje zastosowanie włókien.
 •  Założenia certyfikacji OCS: 
 • ustalenie ilości materiałów organicznych w produkcie
 • niezależna ocena i weryfikacja ilości włókien organicznych
 • adresowany dla producentów stosujących włókna organiczne w swoich artykułach
 • W zależności od procentowej zawartości włókien organicznych wyróżniamy dwa rodzaje certyfikacji: OCS 100 - materiał zawierający minimum 95% włókien organicznych, OCS blended - materiał zawierający minimum 5% włókien organicznych

 

 

 

Więce w serwisie Wybór Rodziców