Reklama

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie malucha, dlatego zabierzcie ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, czy numer telefonu do pediatry.

Kąpiele słoneczne

Pamiętajcie również o bezpiecznych godzinach plażowania, ponieważ długie i częste kąpiele słoneczne są bardzo szkodliwe dla dorosłego człowieka, a dla maluszka wręcz zakazane!

Dzieci do 6 miesiąca życia, powinny unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ponieważ ich skóra jest cienka i z łatwością przepuszcza promienie UV. Z takim maluszkami najlepiej wybierać zacienione miejsca, a w godzinach między 11.00, a 16.00 lepiej zostać w domu. Jednak kiedy chcemy poleżeć na plaży, to pamiętajcie, że dziecko musi przebywać w cieniu np.: w namiocie z ochroną UV , ponieważ przebywanie pod samym parasolem, nie jest dla niego bezpieczne ze względu na to, że promienie słoneczne odbijają się od piasku i dziecko jest nadal narażone jest na ich oddziaływanie.

Dzieci powyżej 6 miesiąca życia -pół godziny przed wyjściem na słońce należy nasmarować kremem z  filtrem przeciwsłonecznym SPF 50 i powtarzać tę czynność, co około pół godziny.  Jednak też dzieci nie wystawiamy bezpośrednio na słońce, należy zabrać ze sobą namiot lub chociaż parasol.

Ubrania na plażę

Należy również pamiętać o odpowiedniej ochronie główki w czasie pobytu na plaży. Nakrycie powinno być przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów i w jasnym kolorze, tak aby przyciągało, jak najmniej promieni słonecznych. Leżącego maluszka najlepiej przykryć bawełnianą lub bambusową pieluszką czy otulaczem, które zapewnią mu odpowiednią termoregulację, ponieważ w lecie włókno jest od 2-3 stopnie chłodniejsze niż temperatura powietrza. Dodatkowo są one ekologiczne, antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne idealne dla każdego dziecka.

Dla nieco starszych dzieci na rynku można znaleźć ubranka, które zapewniają dodatkową ochronę przed słońcem i piaskiem (może on podrażniać okolice intymne). Ubranka takie często są pokryte tkaniną z maksymalnym filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+, dzięki czemu najmłodsi mogą bezpiecznie bawić się na plaży.

Miejsce na plaży

Kiedy już zadbaliśmy o maluszka, to czas na zadbać o miejsce na plaży. Odpowiednie– musi być spokojne i zacienione. Warto mieć również na uwadze bezpieczeństwo dziecka, jeżeli szkrab zaczyna już raczkować. W tej sytuacji warto zabrać ze sobą większą matę lub koc, wykonane z materiału, który doskonale izoluje podłoże przed chłodem i wilgocią, co zapewni komfort i zabezpieczy przed zimnem naszego maluszka.

Zabawki dla dzieci

Kiedy się już rozłożyliśmy warto również zorganizować wcześniej jakieś atrakcje dzieciom na plaży i pomyśleć o zabawkach do piasku, wody, plaża to idealne miejsce do puszczania baniek. Można zorganizować maluszkom mały plac zabaw w postaci brodzika czy basenu do piasku

Ochrona przed owadami

Na plaży istnieje mniejsze zagrożenie ukąszenia przez owady niż w lesie, ale na tą ewentualność też warto się zabezpieczyć. Wybierajcie preparaty odpowiednie do wieku dziecka. Spryskajcie nimi ubranko malca oraz rozłożony dla niego kocyk czy ręcznik, nigdy nie bezpośrednio na maluszka, czy rączki, ponieważ może sobie nimi podrażnić oczy. 

Polecane produkty:

1.Samorozkładający się namiot

2. Koc pikniowy 

3. Koc piknikowy Skip Hop

4. Pieluszka bambusowa Poofi

5. Otulacz bambusowy Poofi

6. Torba Skip Hop

7. Pasek pokazujący nalężenie promieni UV

8. Ubrania z ochroną UV

9. Brodzik z daszkiem UV

10. Basen do piasku 

11. Słonik bańkomania

12. Wiaderko silikonowe

13. Zestaw akcesoriów do piasku

14. Młynek do piasku

15. Opaska na komary i kleszcze

16. TickLess Baby