Reklama

Ale zanim zabiorą się za pakowanie, warto, żeby zastanowili się, co poza garderobą i kosmetykami przyszłej mamy zabrać.

Eksperci radzą wyposażyć się w podstawowy zestaw dla malucha: body lub kaftaniki (3 sztuki), pajacyki albo śpioszki, kilka pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych, czapeczkę i rękawiczki tzw. niedrapki, skarpetki, rożek i ręcznik.

Wszystkie ubranka mimo, że są nowe należy wyprać. A to dlatego, że skóra niemowlaka jest delikatna i wyjątkowo wrażliwa na bakterie. Jest na tyle czuła, że dotyk może sprawiać dziecku ból – do niedawna pływało w wodach płodowych, śliskich i przyjemnych, a teraz jest ocierane przez różne powierzchnie. Dlatego warto zwrócić uwagę, jakie ubranka założymy dziecku po raz pierwszy.

Z myślą o wyprawce niemowlaka, wzięliśmy pod lupę nową na rynku polsko-norweską firmę Dear Eco z ubraniami szytymi z ekologicznych tkanin, wysokiej jakości bawełny i bambusa. Dla malucha są przyjemne i wygodne, a dla jego skóry bezpieczne. Mają też inne zalety. Śpioszki niemowlaka często się brudzą, a kolejne prania mogą je skurczyć, rozciągnąć lub odbarwić. Te mają certyfikat GOTS (Global Standard GMbH), który potwierdza, że produkt jest ekologiczny, a bawełna z której został wykonany była skontrolowana pod kątem czystości i etapu jej przetwarzania. 

 

Naszą uwagę zwróciła jeszcze jedna zaleta takiej wyprawki – wygoda zakładania. Najmniej płaczu wywołają te, które szybko i łatwo można zdjąć. Pomagają w tym napy z boku, w kroku i na nogawkach. Najzdrowsze dla niemowlaka będą napy bezniklowe, które nie wywołują alergii i podrażnień.

 

 

 

Więcej na: shop.deareco.com