Reklama

W większości przypadków kobiety decydują się na laktatory elektryczne, ponieważ są dużo wygodniejsze w użyciu niż ręczne i nie trzeba się przy nich namęczyć, a podczas jednej sesji udaje się odciągać więcej mleka, niż gdyby robiło się to ręcznie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze laktatora elektrycznego?

  • Po pierwsze regulacja siły ssania, by odciąganie mleka nie sprawiało bólu,  nowoczesne modele, w większości przypadków wyposażone są tak zwaną „pamięć” dzięki czemu zapamiętuje siłę ssania i nie trzeba go za każdym razem regulować.
  • Kolejnym ważnym punktem jest, to czy laktator naśladuje rytm ssania dziecka, a dokładnie czy na zmianę odzwierciedla szybkie ruchy ssące, które pobudzają wypływ pokarmu, i ruchy wolniejsze, głębokie  które stymulują jego produkcję.
  • Ważna jest również silikonowa nakładka masująca, która dodatkowo pobudza laktację delikatnie stymulując odruch ssania i jednocześnie  masując piersi, dzięki czemu nie są one obolałe.
  • Tryb pracy, czyli to czy laktator głośno czy cicho pracuje, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaki poziom hałasu emituje dany model.
  • Dodatkowa funkcja to możliwość odciągania pokarmu z dwóch piersi naraz, zwłaszcza kiedy jest się mamą bliźniaków lub chce zapewnić maluchowi pokarm na cały dzień, a ma się na to mało czasu.