Reklama

Fundacja Wemenders wydała pierwszy w Polsce poradnik dla bliskich i partnerów kobiet z depresją poporodową. O ile na rynku jest sporo pozycji omawiających podstawowe zagadnienia baby blues i depresji poporodowej, o tyle ten poradnik jest pierwszym pełnym kompendium wiedzy na ten temat. Obejmuje on wszystkie aspekty związane z tą chorobą: medyczne, psychologiczne, administracyjne, prawne i osobiste. Pozwala bliskim na zdobycie wiedzy jak rozpoznać depresję poporodową, jak ją odróżnić od innych zaburzeń emocjonalnych okresu poporodowego, jak leczyć, jak postępować z kobietą, jak jej można pomóc, jakie zasiłki przysługują matce, ojcu i innym bliskim przejmującym na czas leczenia kobiety opiekę nad dzieckiem, a także jakie są konsekwencje prawne leczenia psychiatrycznego i jak się przed nimi bronić. Zawiera informacje o rodzajach leczenia farmakologicznego i terapii psychologicznej. Wskazuje gdzie i jak szukać pomocy dla kobiety, ale też dla jej bliskich. Opisuje depresję poporodową ojców, ale też udziela rad jak zadbać o siebie będąc partnerem, ojcem, czy innym bliskim towarzyszącym chorej. Poradnik opisuje też konsekwencje nieleczenia depresji poporodowej jakie mogą wystąpić u kobiety, dziecka, rodziny.

 

Poradnik, mimo wysokiej specjalizacji, napisany jest przystępnym językiem umożliwiającym zdobycie wiedzy i konkretnych wskazówek szerokiemu gronu czytelników. Książkę konsultowali wybitni specjaliści z dziedziny psychiatrii i prawa.

Opatrzony pięknymi grafikami utalentowanego plastyka.

 

Wydawca- Fundacja Wemenders – od ponad 11 lat pomaga ludziom cierpiącym z powodu depresji. 
W lipcu rozpoczęła swój kolejny projekt. Tym razem skierowany właśnie do kobiet z depresją poporodową i ich partnerów i bliskich.

Poradnik został opracowany przez :

Joanna Kolenda - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Fundator i prezes działającej od 2006 roku Fundacji Wemenders W zakresie działań fundacji opiekun projektów i programów edukacyjnych, autorka lub współautorka wielu artykułów na temat depresji, autorka i wydawca testu na depresję, koordynatorka działań komunikacyjnych i wolontaryjnych. Pomysłodawca, współautor serii wydawniczej „Depresja to słowo”. Współtwórca kanałów w mediach społecznościowych, portalu wemenders.com oraz isthis.org. Na co dzień aktywnie pomagająca wszystkim tym, którzy zgłaszają się do Fundacji po pomoc. Ścieżka zawodowa prowadziła ją od psychologa klinicznego w szpitalu psychiatrycznym, poprzez trenera wewnętrznego w międzynarodowym koncernie, trenera, asesora, konsultanta i kierownika projektów w firmie doradczej, aż po dyrektora pionu biznesowego w korporacji, wykładowcę studiów podyplomowych i współpracownika redakcyjnego. Od 2010 roku prezes firmy konsultingowej Testineo, od 2013 szefowa Instytutu Diagnozy.  Niezależnie od działalności biznesowej, miłość do psychiatrii towarzyszy jej przez całe zawodowe życie J

 

Manuela Serafin - pisarka, copywriterka, freelancerka, ukończyła Roczny Staż Psychoterapeutyczny Gestalt, 8-tygodniowy Kurs Mindfulness oraz liczne warsztaty rozwoju osobistego i duchowego. Jej pasją jest poznawanie siebie oraz głęboki kontakt z innymi ludźmi, adeptka Tantry, pasjonatka tańca i pracy z ciałem. Tworzenie za pomocą słów od zawsze było dla niej formą terapii, możliwością głębszego zrozumienia świata oraz swobodnej ekspresji, która mogła pomagać w tworzeniu bliskości lub też utrudniać kontakt z drugim człowiekiem. Temat depresji dotyczy ją osobiście, bowiem jako nastolatka przeżyła epizod depresyjny, który ogromnie zmienił jej spojrzenie na życie. Obecnie odkrywa życie podróżując i oddając się temu, co przynosi każda chwila. 

 

Maja Polikowska-Herman - psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej,  vice prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka  Amici Instytut, dyrektor medyczny Amici-Sztuka Terapii.  Prowadzi fanpage na facebooku: Sztuka Terapii-Amici Edukacja, na którym porusza głównie zagadnienia z obszaru jej zainteresowań zawodowych, czyli zaburzeń cywilizacyjnych takich jak, problemy psychiczne związane z niepłodnością, depresja, wypalenie, trudności w relacjach, mobbing. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na to jak dużym problemem są zaburzenia emocji związane z niepłodnością, płodnością oraz macierzyństwem.

 

Paulina Sibilska - absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód w ramach własnej kancelarii prawnej świadcząc pomoc prawną dla osób fizycznych i osób prawnych w zakresie prawa pracy, cywilnego, rodzinnego i handlowego. Brała udział w akcjach udzielania pomocy prawnej pro bono organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Od 2016 r. członek Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Projekt graficzny serii:

 Kamil Rekosz- absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował malarstwo pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka, student pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza oraz pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Pasjonuje się szeroko pojętym projektowaniem i komunikowaniem graficznym, typografią oraz sztuką.

 

Książkę można kupić on-line z portalu www.isthis.org

Całkowity dochód z jej sprzedaży będzie przekazany na bezpośrednią pomoc osobom z depresją.